Samochody elektryczne

Tesla Cybertruck ze sporym opóźnieniem. Elon Musk musi jeszcze dopracować kilka rzeczy w swoim czołgu

przeczytasz w 1 min.

Realizacja dostaw Tesli Cybertruck miała nastąpić już na początku 2022 roku, więc w sumie mniej-więcej właśnie teraz. Okazuje się jednak, że Elon Musk nie wyrobił się ze wszystkimi gadżetami, więc produkcję przesunięto na 2023 rok.

Cybertruck dojedzie do klientów najwcześniej w 2023 roku

Opóźnienia, zmiany terminów produkcji, zmniejszenie nakładów… od jakiegoś czasu stało się to mniej zaskakujące od wywiązywania się producenta z zadeklarowanych terminów. Cóż, taki mamy nieszczęsny dla niecierpliwych konsumentów okres.

Do listy opóźnionych w produkcji sprzętów dołączyła właśnie Tesla, a konkretnie model Cybertruck - wielki pick-up, który niektórym przypomina czołg, innym projekt samochodu narysowany przez 6-latka, a dla innych to z kolei szczyt motoryzacyjnych marzeń.

Dostawy Tesli Cybertruck miały ruszyć na początku 2022 roku. Miały, bo ruszą dopiero za rok - w 2023.

Do informacji o opóźnionej produkcji dotarł Reuters, który powołując się na anonimowego pracownika Tesli poinformował, że firma nie zdąży dostarczyć samochodów w tym roku i klienci składający zamówienia będą mogli usiąść za kierownicą swojego Cybertrucka najwcześniej w 2023 roku.

Poza doniesieniami od pracownika Tesli, ze strony z konfiguratorem Cybertrucka została usunięta informacja o realizacji zamówień w 2022 roku.

Skąd te opóźnienia i czy Tesla może się bać konkurencji?

Najbardziej prawdopodobny scenariusz to problemy z dostępnością półprzewodników, które dotykają mnóstwo branż. Choć to może być jeden z kilku powodów, dla którego Cybertruck zaliczył opóźnienie.

Innym jest wprowadzanie kolejnych ulepszeń, które mają sprawić, że czołg Muska będzie majstersztykiem. Skąd jednak decyzja o wprowadzeniu nowych funkcji?

Być może ze względu na konkurencję ze strony Forda, który wkrótce zacznie sprzedawać elektryczne monstrum - model F-150 Lightning. Tesla może obawiać się, że Ford mający doświadczenie w produkcji pick-upów zgarnie większą część klientów, jeśli Cybertruck będzie niewystarczająco dobry lub brzydki - np. za sprawą wycieraczek, które wyglądają… nieciekawie - jednym słowem.

Jak myślicie, 2023 rok to realny termin realizacji dostaw, czy Tesla zaliczy kolejne opóźnienie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Reuters

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BariGT
  9
  Taka multipla dla bogaczy XD
  • avatar
   que_pasa
   8
   Jak dla mnie designerski kibel
   • avatar
    Lukasxxz
    3
    To coś serio wychodzi na rynek? Myślałem, że to jakiś żart i kolejny papierowy koncept xD
    • avatar
     JaYmZ
     2
     Design to rzecz bardzo indywidualna. Mnie się nie podoba ten "muskowy kanciarz".

     Na marginesie - kiedyś projektanci aut również szokowali. I tak w roku 1987 pojawił się Chrysler Lamborghini Portofino. Jak na tamte czasy futurystyczny wehikuł.
     • avatar
      Kapitan Nocz
      2
      Bogate tumany to kupią :)
      • avatar
       Marucins
       2
       Straszny kloc.
       • avatar
        kitamo
        1
        Zastanawia mnie ten przód - będzie dzialal jak spoiler i pytanie brzmi jak ze sterownoscią przy większych predkosciach bo jak rozumiem to auto nie jest przeznaczone do jazdy 50km/h
        Ciekawy design, w sumie chętnie bym takie auto zobaczyl na drodze.
        • avatar
         youkai20
         1
         Spokojnie, można wypuścić to coś, co ninjak nie wygląda na pickupa już teraz, nawet jeśli wciąż nie ma wszystkiego. Reszta wyjdzie jako płatne DLC.