Laptopy

Testy laptopów na benchmark.pl - wsłuchaliśmy się w Wasze opinie

przeczytasz w 1 min.

W dziale Ranking laptopów wprowadzamy duże zmiany.

W dziale Ranking laptopów wprowadzamy duże zmiany. Od tej pory ranking nie będzie służył już tylko do porównywania wydajności pomiędzy laptopami. Teraz testy będą zawierać również obszerny komentarz od redakcji, który pomoże Wam w podjęciu decyzji zakupowej (czy warto kupić danego laptopa?). Zapoznaliśmy się z Waszymi opiniami (często bardzo krytycznymi - jak przykład poniżej), które dotyczyły testów laptopów ukazujących się na benchmark.pl.

kierownik
Kierownik, ech... pozdrawiamy ;-)

Osobiście zależy mi na tym, aby uświadomić Wam, że czytamy komentarze i opinie, które zamieszczacie pod publikacjami. Dla całej redakcji jakość testów i poradników jest sprawą kluczową i na miarę możliwości staramy się, aby była jak najwyższa.

Już dziś możecie zapoznać się z pierwszym testem laptopa, który został zrealizowany na podstawie nowych założeń i metodyki - Asus U44SG.

W imieniu redakcji chciałbym podziękować za Wasze szczere opinie, a także podziękować red. Marcinowi Jaskólskiemu, który podjął się wyzwania i przygotował dla Was pierwszy test według nowych zasad. Marcin, dobra robota! :-)

To oczywiście nie koniec zmian w rankingu. Nadal będziemy udoskonalać procedurę, wprowadzać nowe funkcje i reagować na Wasze sugestie i uwagi. Nie myślcie, że jeśli nie odpisujemy na komentarze, to znaczy, że ich nie widzimy. Wręcz przeciwnie!

Raz jeszcze dzięki za uwagi.

Źródło: Inf. własna

PS Proszę nie myślcie, że u nas panują zasady jak w  "to jest Sparta!" ;-)

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  10
  Ahhh żebyście tylko słuchali tych, którzy ciągle czekają na edycję komentarzy rodem z PcLab. Ile czekamy ? 3 lata ? 4 ? Żenada
  • avatar
   Kierownik
   3
   Och dziękuję dziękuję, że wspomniano o moich komentarzach, które wytykały błędy w recenzjach, jestem baaaardzo szczęśliwy.

   A teraz na serio... Będzie lepiej - będę chwalił. Mam nadzieję, że Wy - redakcjo Benchmark.pl zaczniecie zwracać większą uwagę na laptopy.
   • avatar
    KOXsu
    2
    Jak byście zwracali uwagę na komentarze byłby i mój:)
    Tak na poważnie to jak nie czytać jak jest ich dosłownie garstka, benchmark jeszcze chwile i przestanie istnieć...
    • avatar
     romisz
     1
     no i przydało by się coś takiego jak zgłaszanie błędów, tzn. żeby nie pisać w komentarzach o różnej maści literówkach, składniach czy niezgodnościach ze źródłem(czytaj: złe przetłumaczenie)

     a co do braku reakcji to zapraszam tutaj do mojego komentarza i totalnym zlaniu:
     http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Panasonic_Lumix_GF5_premiera_aparatu_-_specyfikacja_i_cena-39435.html

     This is Sparta!
     • avatar
      Vatharian
      1
      Droga redakcjo - podzielę się z wami cechami, na które zawsze zwracam uwagę, wybierając komuś lub sobie laptopa. Są to kolejno: sztywność konstrukcji - czy laptop trzymany jedną ręką trzeszczy, wygina się, czy w łączeniach pojawiają się szpary? Wygięcie laminatu płyty głównej może powodować odklejanie układów BGA, o czym boleśnie przekonali się masowo posiadacze HP dv6 i dv6000. Umiejscowienie portów: czy np audio jack jest z przodu, gdzie łatwo go np. brzuchem utrącić? Czy wejście ładowarki jest z boku? Konstrukcja przycisków - typowe "buraki" ergonomiczne. Sprawdzam kąty widzenia matrycy - zwłaszcza góra/dół, oraz sztywność ramki wyświetlacza. Głośność wbudowanych głośników - czy słuchawki, albo zewnętrzne głośniki są koniecznością, jeśli chce się coś komuś szybko zaprezentować? Podział HDD na partycje, oraz faktyczna ilość miejsca dostępna dla użytkownika (np. Sony Vaio - 500 GB HDD, 465 rzeczywiście, po recovery, OS i aplikacjach dostępne tylko 244GB), łatwość dostępu do HDD i RAMu (Samsung N130 - trzeba roztrzaskać go na pół, żeby wyjąć HDD), gwarancja na te podzespoły, dostępność stacji dokującej lub replikatora portów, łatwoćś czyszczenia - czy wszędzie da się psiknąć powietrzem, żeby wydmuchać "koty" no i wreszcie możliwość używania laptopa na miękkiej powierzchni. Poza tym każdy laptop powinien być analizaowany z punktu widzenia zarówno "road warriora", jak i jedynego komputera w domu i tylko w domu. Ot, moje 12 groszy :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Jedno jest pewne, nikomu sie nie dogodzi :D