• benchmark.pl
  • Gry
  • The Banner Saga doczeka się premiery na konsolach - ujawniono dokładną datę
Gry

The Banner Saga doczeka się premiery na konsolach - ujawniono dokładną datę

przeczytasz w 1 min.

Bardzo ciepło przyjęte na PC The Banner Saga trafi po kilkunastu miesiącach na Xbox One i PlayStation 4.

The Banner Saga

The Banner Saga to jedna z tych gier, o których przed premierą nie mówiło się wiele. Już po debiucie zupełnie się to jednak zmieniło, a przywołana produkcja okazała się naprawdę interesująca. Wciąż dostępna jest jedynie na PC, ale na szczęście wkrótce się to zmieni.

Ujawniono wreszcie dokładną datę premiery wersji na konsole Xbox OnePlayStation 4. Gracze korzystający z tych platform będą mogli sięgnąć po grę już 12 stycznia. Co warte podkreślenia, twórcy przygotowali kilka wersji językowych, wśród których znajdziemy polską. Sama rozgrywka przypominać będzie tę znaną z PC, chociaż zmieniono nieco system sterowania.

„Przenoszenie gry na konsole z pewnością postawiło przed nami pewne wyzwania techniczne, które musieliśmy pokonać. Dało nam to możliwość przeprojektowania doświadczeń użytkownika z myślą o obsłudze kontrolerów. Udało nam się połączyć historię i gameplay oryginalnego The Banner Saga z wyrafinowanym interfejsem pod kontrolery, dzięki czemu wydania na konsole będą zapewniać świetną zabawę.” - John Watson, dyrektor studia Stoic

Jeśli do tej pory nie słyszeliście wiele o The Banner Saga to bez dwóch zdań powinniście te zaległości nadrobić. Pomoże wam w tym chociażby nasza recenzja gry.

Źródło: blog.eu.playstation, vg247

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!