Gry PlayStation 3

Szczegóły klimatycznego dodatku Left Behind do The Last of Us

przeczytasz w 1 min.

Zapowiada się świetne rozszerzenie do jednej z najlepszych gier ubiegłego roku.

The Last of Us: Left Behind

Left Behind to pierwszy dodatek fabularny do jednej z najwyżej ocenianych gier nie tylko ubiegłego roku, ale i w historii. Mowa o The Last of Us na PlayStation 3, którego średnia ocen według serwisu Metacritic wynosi aż 95/100. Na łamach portalu IGN pojawiła się zapowiedź rozszerzenia, która jest źródłem wielu interesujących informacji.

Głównymi bohaterkami The Last of Us: Left Behind są Ellie oraz jej najbliższa przyjaciółka Riley. Ta pierwsza uczęszcza do szkoły wojskowej, w której posiąść ma wiedze i umiejętności potrzebne do pracy przy zabezpieczaniu enklaw zdrowej populacji. Choć na pozór wszystko wydaje się w porządku, to jednak miejsce to nie jest zbyt przyjemne, głównie ze względu na narzuconą dyscyplinę. Fabuła mówi więc o sytuacjach, które miały miejsce przed wydarzeniami z oryginalnej kampanii gry.

Zabawa rozpoczyna się w momencie, gdy Riley zakrada się do pokoju Ellie. Dziewczyny nie widziały się od kilku tygodni i nie dostawały na swój temat żadnych informacji. Żadna z nich nie była nawet pewna czy ta druga wciąż jeszcze jest żywa. Zgodnie z zapowiedzią Riley nie jest tylko przyjaciółką, ale też mentorką Ellie – wpłynie zresztą nawet na jej decyzję o opuszczeniu akademii.

Studio Naughty Dog zapowiedziało także, że dodatek Left Behind doda kilka elementów, które urozmaicić mają system rozgrywki znany z podstawowej wersji gry. Nie wiemy jeszcze jak długa będzie przygotowana przez projektantów fabuła. Akcja ma jednak mieć inny klimat niż ten z The Last of Us – „będzie więcej zabawy – tyle mogę powiedzieć” – skomentowała Yaani King, która wcieli się w postać Riley.

Przy okazji poznaliśmy cenę The Last of Us: Left Behind. Chętni będą musieli wysupłać około 50 złotych. Nieznana jest natomiast data premiery.

Źródło: IGN

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Radical
  6
  Genialna gra która miała pecha że wyszła w tym samym roku co GTA5 inaczej była by bezapelacyjnie grą roku :)
  • avatar
   pycipro
   3
   Taa uprzedzę tutaj wszystkich spinających pececiarzy: "PC wymiata, lepsza grafika, lepiej się gra na myszy, lepszy framerate, wolę grać w grafikę, wyższa rozdzielczość :OOO"

   Tym sposobem, zapobiegłem wylewu jadu?

   Co do gry, gra świetna, słuchawki + wieczór + klikacze = ostra jazda :D
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    ten player nie działa na firefox
    • avatar
     Artik
     0
     TLoUS genialna produkcja studia Naughty Dog Dla takich gier warto mieć konsolę. Mam nadzieje że dodatek nie będzie taki krótki jak np. BioShock: Infinite - Burial at Sea. Tak czy inaczej kupuję.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Czekam z niecierpliwością na ten dodatek
      • avatar
       michal0120
       0
       filmik nie działa
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        :)
        • avatar
         Next_Gen_1987
         -1
         Nie o to chodzi jakie gry są ekskluzywne i na jakie platformy, prawda jest taka, że chodzi o $, bo owe ekskluzywy winny być dostępne zarówno na konsole jak i na PC.
         Ciekawe gdzie wtedy konsole miały by ''przewagę'', bo obecnie fani konsol mają tylko na ich obronę to, że dany tytuł pojawia się tylko na ich platformę a nie na PC... A można wydać typowo konsolową grę na PC i to z małym ''hukiem'' (np. Mortal Kombat Komplete Edition 2013, który to jest bijatyką a mimo to jest to świetnie zrobiony port - choć polecam jakiegoś nawet taniego pada do tej gry).
         Arma 3, choć nie wybitna, to jednak bardzo udana symulacja wojskowa, i kolejny ''ekskluziw'' tym razem na PC - takich przykładów można mnożyć zarówna na konsolach jak i na PC i z ani jednym się nie zgadzam, bo gry powinny być dostępne na wszystkie wiodące platformy, czyli Xbox360, PS3, XboxOne, PS4, PC i Wii U. Tak się nie dzieję, bo np. taki Microsoft przekupi wydawcę danej gry aby zachować daną grę tylko na swojej platformie, a potem my kłócimy się co jest lepsze od czego...

         Ufff ;-P
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          już działa ;)