Gry PlayStation 4

The Persistence - kosmiczny horror na PS VR nadejdzie latem

przeczytasz w 1 min.

Firma Sony ujawniła, kiedy na rynku pojawi się The Persistence – wyczekiwany kosmiczny horror, którzy przynajmniej przez rok będzie tytułem dostępnym wyłącznie na PlayStation VR. Trzeba przyznać, że zapowiada się on naprawdę dobrze.

Gracze, którzy lubią stawać się częścią opowieści w goglach VR, nie mogą ostatnio narzekać na brak interesujących produkcji. Najbliższa przyszłość też zapowiada się dobrze: Sony chce wydać w tym roku ponad 100 nowych gier na PlayStation VR, a jedną z najbardziej wyczekiwanych jest The Persistence. Dowiedzieliśmy się, kiedy dokładnie zadebiutuje ona na rynku.

The Persistence – premiera gry latem

Gra The Persistence pojawi się w sprzedaży 24 lipca 2018 roku i przynajmniej przez 12 miesięcy będzie dostępna wyłącznie dla posiadaczy PlayStation VR. Warto przy okazji wspomnieć, że w przypadku zamówień przedpremierowych (które można już składać) można zaoszczędzić 10 proc., o ile jest się aktywnym abonentem PlayStation Plus.

The Persistence screen

Czym jest w ogóle The Persistence? To kosmiczny horror z elementami rougelike i światem generowanym losowo. Ekipa Firesprite wysyła nas w swojej produkcji do roku 2521 i daje zadanie zbadania stabilnego tunelu czasoprzestrzennego. Coś pójdzie jednak najwyraźniej nie tak, bo na statku będziemy musieli uporać się z nie lada problemem, jakim są… mutanty.

Gogle VR, PS4, smartfony i tablety

„Za każdym razem kiedy gracz umiera, IRIS budzi nowego członka załogi, a rozmieszczenie pomieszczeń, wrogów i przedmiotów ulega zmianie, co czyni każdą rozgrywkę unikalnym doświadczeniem. Dodatkowo, pozostali gracze mogą wpływać na przebieg gry, łącząc się z PlayStation 4 za pomocą smartfonu lub tabletu i hakując w ten sposób systemy komputerowe statku. 

The Persistence mobile

Dzięki temu mogą kontrolować automatyczne drzwi, zamrażać lub zwracać uwagę przeciwników, rozbrajać pułapki a nawet wskazywać głównemu graczowi ukryte przedmioty. Czasem jednak osoby biorące udział w zabawie na urządzeniach mobilnych, nagradzane są za doprowadzenie do śmierci wybudzonego członka załogi – trzeba więc dopuszczać do gry jedynie zaufane osoby” – to już fragment oficjalnego opisu. 

Zainteresowani? Rzućcie zatem jeszcze okiem na nowy zwiastun:

The Persistence – zwiastun gry na PlayStation VR

Źródło: PlayStation

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HomeAudio
  0
  Pomysł świetny... ale trzeba mieć naprawdę mocne nerwy na horror w VR (filmy lubię... ale horrory w VR to odrobinę za mocne wrażenia dla mnie).

  Witaj!

  Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
  Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

  Połącz konto już teraz.

  Zaloguj przez 1Login