Gry

This War of Mine nową grą polskiego 11 bit Studios

przeczytasz w 1 min.

Wojna ukazana oczami zwykłych ludzi, a nie żołnierzy.

This War of Mine gra

„In War, not everyone is a soldier” („Na wojnie nie każdy jest żołnierzem”) to hasło przewodnie prac nad nową grą polskiego 11 bit Studios. O co chodzi?

This War of Mine, bo taki tytuł nosi zapowiedziana właśnie gra, przedstawiać będzie kolejny konflikt zbrojny, czego zresztą domyślać można się po samym tytule. Tym razem gracze nie wcielą się jednak w uzbrojonych żołnierzy, a w cywilów przebywających w oblężonym mieście. Co skłoniło twórców do stworzenia właśnie takiego projektu?

Okazuje się, iż inspiracją dla This War of Mine była prawdziwa historia mężczyzny, któremu udało się przeżyć wojnę w oblężonym mieście. Gra pokazywać ma wojnę właśnie od tej najstraszliwszej strony - oczami zwykłych ludzi, a nie żołnierzy.

„W trakcie pracy nad nową grą natknęliśmy się na artykuł, w którym mężczyzna opisuje, jak udało mu się przetrwać w oblężonym mieście. Po zapoznaniu się z jego relacją, zrozumieliśmy jaki horror przechodzą ludzie w podobnej sytuacji. Postanowiliśmy stworzyć grę opierając się na  jego historii i zrobić coś, co poruszy ludzi i sprawi, że chociaż przez moment skupią się na tym co ich otacza. Najwyższa pora, żeby gry, tak jak inne formy sztuki, zaczęły mówić o rzeczach ważnych.” - Michał Drozdowski, lead designer This War of Mine

Twórcy określają grę jako mroczny survival, a więc, jak łatwo się domyślić, jedynym zadaniem będzie tutaj przetrwanie.

"Za dnia snajperzy uniemożliwiają Twojej grupie opuszczenie schronienia, dzięki czemu możecie je rozbudowywać, tworzyć nowe przedmioty, jeść i spać. W nocy macie możliwość przeczesać pobliskie lokacje w poszukiwaniu żywności i przedmiotów, które przydadzą się Tobie później. Pamiętaj, nie tylko Ty próbujesz przetrwać w mieście."


Na chwilę obecną tajemnicą jest nie tylko data premiery gry, ale nawet jej platformy docelowe. Twórcy obiecują, iż już wkrótce ujawniać będą kolejne informacje, którym z pewnością się przyjrzymy.

Źródło: vimeo, youtube, 11bitstudios

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Antiax
  9
  Zapowiada się niesamowicie, przede wszystkim ze względu na sam koncept gry, nie kolejne zombi czy coś, tylko po prostu powiew świeżości. Trailer też niczego sobie i do tego świetnie dobrana muzyka. Czekam z niecierpliwością i trzymam kciuki, mam nadzieję, że wyniknie z tego coś wielkiego.
  • avatar
   Konto usunięte
   8
   Jakby ktoś pytał ta piosenka w zwiastunie to Omega - The Girl With Pearl's Hair
   • avatar
    Konto usunięte
    7
    ,, Kilka dni temu okazało się, że główna część gry Wiedźmin 3: Dziki Gon została już ukończona i tytuł da się przejść od początku do końca. Deweloper pracuje obecnie nad dopieszczaniem szczegółów, optymalizacją wydajności, itd. Najwidoczniej było to jednym z powodów odejścia ze studia CD Projekt RED dwóch osób - Marka Ziemaka (producenta rozgrywki) i Macieja Szcześnika (projektanta rozgrywki). Niemal natychmiast podjęli oni pracę u innego rodzimego dewelopera - 11 bit studios. ''
    • avatar
     Konto usunięte
     6
     Komentarz 11bitstudios
     "PC is the initial platform - win, mac, linux"
     • avatar
      Konto usunięte
      4
      Fajna zapowiedz, muzyka z aktualna scena prawie genialnie dopasowana ;)
      • avatar
       Dragonik
       1
       Chwała ci za tytuł ponieważ niekiedy pod filmikiem z muzyką nikt nie napisze co to za utwór.
       • avatar
        wirher
        0
        Czyżby inspiracją był "Pianista"?
        • avatar
         stupidisco111
         -1
         David Guetta "This War of Mine" :)
         • avatar
          lazar47
          -4
          Kolory ładne, bez cukierkowości której trudno nie spotkać w dzisiejszych grach.
          Ale ci żołnierze trochę bez sensu stoją tak na środku pola bitwy :)
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Oby była taka grafika jak na filmikach i będzie git;)
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            https://www.youtube.com/watch?v=6Z0JVH6e8O0&feature=kp