Aplikacje mobilne

Rok temu Zuckerberg wypowiedział wojnę Twitterowi. Miliarder chwali się efektami

przeczytasz w 1 min.

Threads skończył rok. Czy platforma okazała się sukcesem?

Serwis Threads został uruchomiony 5 lipca 2023 roku. Mimo utrudnionego startu - do użytkowników z Unii Europejskiej trafił dopiero grudniu - platforma zaliczyła głośny rekord, przekraczając barierę 100 mln użytkowników w zaledwie 5 dni. 

Threads w ciągu tygodnia swojego istnienia stał się najszybciej rosnącą usługą w historii, przebijając rekord należący dotychczas do ChatGPT. Oczywiście istniało ryzyko, że miliony użytkowników zainstalowały apkę z ciekawości, ale szybko ją porzucą, jak przed dekadą miało to miejsce w przypadku Google+. Okazuje się jednak, że Threads cały czas rośnie. 

Threads po roku. Liczba użytkowników ujawniona

Mark Zuckerberg pochwalił się, że Threads ma 175 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. Jeszcze w kwietniu było to 150 mln, a w lutym 130 mln, więc widać stabilny wzrost. 

A jak liczby te wyglądają na tle głównego rywala? Pod koniec maja Elon Musk wspominał, że X (dawny Twitter) ma 600 mln użytkowników miesięcznie, a blisko połowa z nich odwiedza platformę codziennie. 

Problem z miesięcznymi statystykami jest taki, że osoba zaglądająca do apki raz na 4 tygodnie jest warta tyle samo co użytkownik, który każdego dnia publikuje dziesiątki postów. Niestety Zuckerberg nie podaje konkretniejszych danych, które obrazowałyby skalę sukcesu. 

Threads to aplikacja społecznościowa stworzona przez Metę, która ma na celu konkurowanie z X (dawny Twitter). Platforma została zintegrowana z Instagramem i umożliwia dzielenie się wpisami tekstowymi, zdjęciami oraz filmami.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gawraa
  0
  Takie pytanko, przez ile jeszcze lat będziecie pisać, że X to dawny twitter? Trochę śmieszne już to jest jak czytam X ( dawniej Twitter) część mądrzejszych ludzi już raczej z tego zrezygnowało
  • avatar
   krzypam
   -6
   Nienawidzę go!! Ja muszę zapierdelax w fabryce za najniższym krajowa a ten palant zarabiać miliardy za robienienie głupot !!! Nienawidzę cie cukernbergu!!!!!!!!!
   • avatar
    Marek1981
    0
    JeżwlibTrump wygra wybory to x pójdzie mocno do góry. Sądzę że po przygodach jakie miał, bedzie totalnie olewal inne media.
    • avatar
     Batyra
     0
     Nawet nie wiedziałem że coś takiego istnieje…

     Witaj!

     Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
     Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

     Połącz konto już teraz.

     Zaloguj przez 1Login