• benchmark.pl
 • Mobile
 • Premiera smartfonów Samsung z systemem Tizen w pięciu krajach w październiku?
Mobile

Premiera smartfonów Samsung z systemem Tizen w pięciu krajach w październiku?

przeczytasz w 1 min.

Według ostatnich informacji firma Samsung planuje premierę smartfonów z systemem Tizen w październiku w pięciu krajach.

tizen linux system mobilny logo samsung premiera październik japonia chiny rosja usa francja

Według branżowych źródeł firma Samsung planuje jeszcze w bieżącym roku wprowadzić do sprzedaży pierwszy model smartfona z systemem Linux Tizen. Jego premiera początkowo ma objąć tylko pięć krajów, w których stosunkowo mocna pozostała marka badaOS.

Początkowo premiera pierwszych konstrukcji z systemem Tizen planowana była na koniec wakacji, wszystko jednak wskazuje, że ten scenariusz się nie ziści, gdyż premiera smartfonów firmy Samsung najwidoczniej została przesunięta.

Według najnowszych informacji, napływających z Korei Południowej firma Samsung nie zamierza grzebać systemu Linux Tizen – co sugerował jeden z publicystów, a wręcz przeciwnie, planuje z niego uczynić alternatywę dla systemu Google Android. Czy ta sztuka ma szansę się udać? Tego, na razie nie wiadomo, jednak obecnie system zapowiada się obiecująco.

system linux tizen bilbord premiera zapowiedź

Zdaniem wielu branżowych serwisów z Korei, firma Samsung już się szykuje do premiery pierwszego smartfona z systemem Tizen. Jak się okazuje, maiłby on trafić na rynek w październiku bieżącego roku. Co ważne jego premiera nie odbędzie się równocześnie na całym świecie, lecz partiami.

Początkowo smartfon trafi do pięciu krajów, w których sporą popularnością cieszył się system badaOS. Są nimi Stany Zjednoczone, Chiny, Japonia, Rosja oraz Francja, dopiero w następnej kolejności konstrukcje firmy Samsung miałyby trafić na inne rynki.

samsung linux tizen smartfon sprzedaż system badaos

Niewykluczone, że premiera odbędzie się dokładnie 27 października, gdyż na ten dzień firma Samsung zaplanowała konferencję dla deweloperów.

Źródło: Sammobile, Tizen Indonesia

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  elturu
  6
  Byłeś ZAGRANICO?
  • avatar
   quasimodo
   4
   Jeśli będzie tak 'dobry' jak badaOS to już widzę jego sukces :) Zapowiedź tego, że zostanie alternatywą dla Androida jest już śmieszna :)
   • avatar
    VEN1963
    1
    miałem samsunga Wave I i powiem że fajnie się na mim wszystko robiło, ale mały problem - od lat mam konto na googach i trudno było czasami się połączyć z tym kontem i jego usługami , ale cała reszta hulała wyśmienicie. Myślę że dla Androida obecnie będzie raczej niemożliwe znalezienie alternatywy i wszystko co wymyślą będzie rynkiem bardzo niszowym, no może poza Chrome OS - tu trzeba się zastanowić , ale nie miałem tego systemu w łapkach więc trudno mi oceniać. Szkoda jedynie że nie wejdzie do realizacji Ubuntu Edge , na 8 dni przed końcem mają zaledwie 1/3 zebraną - a to mogła by być rewolucja na rynku przy tym co planowali zrobić
    • avatar
     artretyk
     -6
     BadaOS w Japonii cieszyła się popularnościa ? Nie zauwazyłem by kto kolwiek tam korzystał z SZAJSUNGA.