Laptopy

Torba do laptopa, która ładuje baterie

przeczytasz w 0 min.

Firma Voltaic zaprezentowała nową torbę do laptopa, która zdecydowanie różni się od większości tego typu akcesoriów. Na jednym z boków ma bowiem baterię ogniw słonecznych, o łącznej mocy blisko 15W. Co więcej, energię z tych ogniw jest w stanie wykorzystać do ładowania umieszczonego w niej laptopa – ma nawet wbudowany akumulator, służący za swoisty bufor magazynujący energię.

Naładowanie do pełna baterii notebooka przy pomocy torby (jak to brzmi...) zajmuje przy dobrym nasłonecznieniu około 6 godzin. Trzeba jednak pamiętać, że aby takowe osiągnąć, trzeba z nią wyjść z pomieszczenia zamkniętego na świeże powietrze.


Co ciekawe, dzięki dołączeniu do zestawu odpowiednich przejściówek, torba Voltaic potrafi ładować nie tylko baterie laptopów, ale również telefonów komórkowych, urządzeń ładowanych za pośrednictwem USB oraz tych podłączanych do 12V gniazdka zapalniczki w samochodzie.

Sporą wadą torby z bateriami słonecznymi jest jej cena, wynosząca aż 599 dolarów. Tym niemniej, osoby intensywnie podróżujące lub pracujące w oddaleniu od cywilizacji, mogą poczuć się skuszone tą propozycją.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login