Gry

Torchlight po raz trzeci [AKT. - mamy gameplay]

przeczytasz w 2 min.

Studio Runic Games już nie istnieje, ale ludzie, którzy je tworzyli, teraz działają pod banderą Echtra Games. Zapowiedzieli właśnie swój najnowszy projekt, zatytułowany Torchlight Frontiers.

Aktualizacja, 21 sierpnia 2018: Opublikowany dwa tygodnie temu pierwszy zwiastun nie pokazywał zbyt wiele, ale pozwalał żywić nadzieję na to, że Torchlight Frontiers nie odejdzie jakoś wyraźnie od tego, do czego przyzwyczaiły nas dwie poprzednie odsłony. Przygotowany specjalnie na Gamescom 2018 zapis rozgrywki utwierdza w tym przekonaniu i pokazuje, że nie tylko klimat i styl graficzny będą zachowane, ale też podstawowe zasady zabawy.

Torchlight Frontiers – gameplay z Gamescom 2018:

Przy okazji potwierdzono, że Torchlight Frontiers będzie (przynajmniej do pewnego stopnia) grą sieciową, w której gracze będą dzielić ze sobą rozległy świat. Nie zabraknie jednak także opcji rozgrywki ze sztuczną inteligencją. 

News, 9 sierpnia 2018: Pierwsza część serii Runic Games (z 2009 roku) może pochwalić się średnią na poziomie 8,1/10, a druga (z 2012) – 8,8/10. Są zatem powody, by żywić nadzieję na to, że zapowiedziana właśnie „trójka”, której tytuł brzmi Torchlight Frontiers, zasłuży na dziewiątkę z hakiem.

Torchlight Frontiers – nowa odsłona zapowiedziana

Trzy lata po premierze drugiej odsłony i zarazem trzy lata temu ekipa Runic Games zapowiedziała, że Torchlight 3 nie pojawi się szczególnie szybko. I rzeczywiście, musieliśmy długo czekać na zapowiedź nowej części, ale wreszcie nadszedł ten czas i nie przeszkodziło nawet zamknięcie wspomnianego studia.

Torchlight Frontiers będzie kontynuacją serii, choć nie bez powodu w tytule zabrakło „trójki”. Jak zdradzili twórcy ze studia Echtra Games (które tworzą ludzie z Runic), zachowano to, co najlepsze, ale dodano do tego „współdzielony, dynamicznie generowany świat”. Prawdopodobnie oznacza to, że należy przygotować się na rozgrywkę sieciową.

Torchlight Frontiers screen

Beta testy wkrótce, a premiera w 2019 roku

Na oficjalnej stronie gry znajduje się przycisk, umożliwiający zapisanie się do beta-testów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Torchlight Frontiers zadebiutuje na rynku w przyszłym roku.

Warto podkreślić, że gra zmierza na trzy kluczowe platformy, a więc pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Jeśli zatem będziecie chcieli, to prawdopodobnie będziecie też mogli sprawdzić ten tytuł w akcji. A w podjęciu decyzji o tym, czy warto go mieć na radarze, pomóc może…

Pierwszy zwiastun gry Torchlight Frontiers:

Szczegóły na temat gry Torchlight Frontiers mają zostać podane jeszcze w tym miesiącu, przy okazji targów Gamescom 2018. Będziecie ich wypatrywać czy raczej odpuścicie sobie ten tytuł?

Źródło: PC Gamer, Echtra Games, IGN

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kombajn
  1
  Zapisać się zapisałem ale nie mam wielkich oczekiwań. Pierwsza cześć była świetna, drugiej nawet mi się nie chciało ukończyć znudziłem się dość szybko.
  • avatar
   DreamerDream
   -1
   Nazwa i obrazek wskazuje na jakaś mobę/battle arena, a brak 3 w nazwie tylko to potęguję a więc.... open world moba rpg z elementami battle arena ;x?
   • avatar
    leon-san
    0
    T1 i T2 były fajne. Dwójka jedynie cierpiała na tym, że raz wygenerowana mapa, była stale. Zamiast się zmieniać za każdym logowaniem do gry.