Gry komputerowe

Torment: Tides of Numenera - nowy zwiastun duchowego spadkobiercy Planescape: Torment

przeczytasz w 1 min.

Za tym klasycznym RPG stoi studio inXile Entertainment, znane chociażby z ubiegłorocznego Wasteland 2.

Torment: Tides of Numenera

Jeśli Wasteland 2, Divinity: Original SinPillars of Eternity nie zaspokoiły jeszcze twojego głodu na oldschoolowe RPG, powinieneś zainteresować się kolejnym projektem studia inXile Entertainment. Ekipa opublikowała zwiastun gry Torment: Tides of Numenera, będącej duchowym spadkobiercą wydanej w 1999 roku, jednej z najcieplej wspominanych przedstawicielek tego gatunku, Planescape: Torment.

Torment: Tides of Numenera to bardzo tajemnicze RPG. Przenosi gracza do Ninth World, świata, reprezentującego nietypowe połączenie science fiction i fantasy. Nasz bohater nie pamięta kim jest ani jak trafił do tego dziwnego miejsca. I uwierzcie mi, „dziwne” to odpowiednie określenie – przekonacie się zresztą, gdy obejrzycie osadzony nieco niżej zwiastun.

Studio inXile nie ma praw do marki Planescape, dlatego też Torment: Tides of Numenera osadzone jest w innym świecie, tytułowym Numenera. Mimo to będzie to zdecydowanie następca hitu z 1999 roku. Głównym projektantem jest zresztą jeden z twórców pierwowzoru, Colin McComb. 

Twórcy zapowiadają także wciągającą fabułę z zaawansowanym systemem wyborów moralnych, rzut izometryczny, mechanikę rozgrywki nawiązującą do klasyki gatunku i papierowej Numenery, pojedynki w systemie turowym oraz rozbudowane drzewko umiejętności. 

Premiera gry Torment: Tides of Numenera planowana jest na końcówkę tego roku.

Źródło: PC Gamer, Game Informer, GameRanx

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  eninede
  0
  To już nie będzie to samo... Planescape: Torment był/jest jedyny w swoim rodzaju. Fajnie bedzie zagrać w "nowego", ale bez wzgledu na wszelkie + on i tak bedzie "tym drugim". Wiemy czego mamy sie spodziewac i prawdopodobnie bedziemy go porównywac każdą chwilą do PT. Chciałbym jednak wierzyć...
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   "Pillars of Eternity", "Sword Coast Legends" albo ten "Torment" będzie grą roku. "Wiedźmin 3" może pomarzyć. CDP odwaliło kawał dobrej roboty, ale klasyczne RPG bije na łeb i szyje Action RPG.
   Poza tym jak dla mnie "Wiedźmin 3" jest lepszą grą od "Wiedźmina 2", ale gorszą od pierwszego "Wiedźmina".
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Kupiłem pare miesięcy temu, twórcy nie udostępniają zbyt dużo informacji na temat gry. Poczekamy, zobaczymy co z tego wyjdzie, jak na razie zapowiada się obiecująco.