Telefony

TouchPal: klawiatura dla Androida lepsza niż Swype

przeczytasz w 1 min.

Obecnie najpopularniejszą wirtualną klawiaturą w telefonach z Androidem jest bez wątpienia Swype. Oczywiście było i ciągle jest sporo konkurentów na tym polu, ale żaden z nich nie zyskał takiej popularności jak wspomniane wyżej rozwiązanie. Może się jednak okazać, że sytuacja ta ulegnie zmianie, a wszystko za sprawą nowej wersji wirtualnej klawiatury TouchPal.

Czym jest w obecnie TouchPal i czym będzie gdy już trafi do naszych rąk? Można powiedzieć, że łączy w sobie sposób wprowadzania tekstu znany ze Swype oraz silnik przewidywania słowa podobny do tego znanego z SwiftKey. Magia rozwiązania polega na szybkości, korekcji i trafności przewidywania wprowadzanego tekstu. Najlepiej obrazuje to filmik porównujący standardową klawiaturę Swype i TouchPal.
 Wyraźnie widać, że przy TouchPal przeważnie wystarcza wprowadzanie trzech czterech liter, gdy w przypadku Swype jest to wprowadzenie całego wyrazu. Szybkość wprowadzania tekstu przez pana na filmiku jak i analiza tekstu jest iście imponująca. Trzeba jednak wziąć poprawkę na fakt, że jest to materiał reklamowy i nie wiadomo jak usługa sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Dodatkowo działa to ze słownikiem przygotowanym w języku angielskim.

Aby pokazać jak dobrze działa korekcja wprowadzanych liter i analiza tekstu producenci przedstawili na filmiku wprowadzanie tekstu bez wyświetlanej klawiatury. Wystarczyła jedynie pusta biała plansza. Jeśli komuś nie podoba się mimo wszystko wpisywanie tekstu w „stylu Swype” może wprowadzać go standardowo, ale silnik analizujący wpisywane słowo ciągle będzie działał i doradzał.


Więcej o Apple:

Źródło: Ubergizmo

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Q'bot
  0
  I zapewne ruchy, które wykonuje ta łapa były setkę razy ćwiczone :P

  W naszym języku pewnie nie znajdzie zastosowania, gdy będzie musiało dbać, o odpowiednią odmianę każdego słowa :P
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Na zaprezentowanym filmie zadziwiające jest to, że słownik od razu przewiduje te konkretne słowa, które autor chce wpisać. Myślę, że w języku polskim już by tak łatwo nie było.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Co to za nuta? :D
    • avatar
     KamilSTI
     0
     jak myślicie co by zaproponował TouchPal jakby wpisać ''Tusk to ''... :> ? xD
     • avatar
      raffal81
      0
      Ja jakos od dawna uzywam swype i jakos z 2x szybciej pisze niz ten koles gdy uzywa wlasnie swype ;]]]] tak jak koledzy pisali wyzej, po polsku za pewne bedzie trudniej :))) ale sie przekonac sam musze ;]]]
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Zgadza się ten Pan na tym Swype strasznie się ślimaczy. Poza tym wpisanie tego zdania na Swype szybciej niż ten Pan(TouchPal) na filmiku to nie problem :). Typowe porównanie by pokazać ,że nasz produkt jest lepszy.