Akcesoria sieciowe

Gigabitowy punkt dostępowy na ścianę - tak prezentuje się TP-Link EAP225-Wall

przeczytasz w 1 min.

TP-Link EAP225-Wall to punkt dostępowy w technologii 802.11ac Wave2 MU-MIMO. Przy jego projektowaniu starano się połączyć wydajność, bezpieczeństwo i estetykę. Sami oceńcie jak wyszło.

TP-Link zapragnął stworzyć naścienny punkt dostępowy, który pozwoli cieszyć się Internetem w całym domu, hotelu czy budynku firmy, a równocześnie nie zakłóci wystroju wnętrza. Owocem jego starań jest EAP225-Wall.

TP-Link EAP225-Wall – estetyczny punkt dostępowy

Zamknięty w zaledwie 15-milimetrowej obudowie TP-Link EAP225-Wall może być zamontowany na ścianie metodą bezinwazyjną. Równocześnie, dzięki stonowanej stylistyce, nie powinien w żaden sposób negatywnie wpływać na wystrój mieszkania. To istotne atuty, choć oczywiście ważniejsze jest to, na co to akcesorium pozwala.

Opisując ten model, nie można nie wspomnieć, że jego bazą jest technologia 802.11ac Wave2 MU-MIMO. Dzięki temu umożliwia bezproblemowe, bezprzewodowe podłączenie do sieci wielu różnych urządzeń w pasmach 2,4 i 5 GHz, przy łącznej przepustowości sięgającej 1200 Mb/s. O stabilność tego połączenia dba natomiast Beamforming (czyli kształtowanie wiązki).

TP-Link EAP225-Wall wygląd

Administrator tego punktu dostępowego ma możliwość zaprogramowania nawet 16 niezależnych sieci Wi-Fi, a zarządzanie nimi ułatwia oprogramowanie Omada Controller. Problemu nie stanowi też połączenie urządzenia z istniejącą siecią – wystarczy do tego jeden przewód i odrobina wolnego czasu. Technologia PoE sprawia natomiast, że zasilanie jest również bezproblemowe.

Co jeszcze ma do zaoferowania to akcesorium?

Choć TP-Link EAP225-Wall to przede wszystkim punkt dostępowy, może również pełnić funkcję przełącznika. Do dyspozycji użytkowników oddaje trzy wejścia Ethernet, a z zasilanie PoE może być zapewnione także urządzeniom, takim jak telefony czy kamery IP. 

Producent zwraca także uwagę na to, że jego nowy EAP pozwala na „stworzenie wydajnej oraz bezpiecznej sieci Wi-Fi. Do dyspozycji, oprócz podstawowych funkcji bezpieczeństwa, otrzymujemy możliwość autoryzacji dostępu z uwierzytelnianiem przez SMS, Facebooka oraz logowaniem za pomocą strony powitalnej, voucherów lub jednorazowych haseł dostępu”.

Cena punktu dostępowego wynosi około 250 złotych.

Źródło: TP-Link

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mpsk2
  0
  Ktoś ma doświadczenie z takimi urządzeniami?
  • avatar
   JasiekX
   0
   Mam doświadczenie z firmą tp-link. NIE KUPOWAĆ :D
   • avatar
    adgre
    0
    Słowo "gigabitowy" w tytule jest mocno mylące. Urządzenie ma porty ethernet 100Mbit. Dane docierają do niego z prędkością max 100Mbit (Uplink: 1 port Ethernet 10/100Mb/s). Więc to 1Gbit to mocne nadużycie.

    Zródło: https://www.tp-link.com/pl/products/details/cat-5694_EAP225-Wall.html#specifications