Ciekawostki

Kiedy Święty Mikołaj dotrze do Ciebie? Sprawdź na Google!

przeczytasz w 1 min.

Święty Mikołaj, Gwiazdor, Dzieciątko… jak go nie nazwać - wszyscy wiemy o kogo chodzi. Google przygotowało właśnie specjalną mapę, na której można obserwować, gdzie obecnie znajduje się rzeczony jegomość z białą brodą i naszymi prezentami.

Trasa Świętego Mikołaja na Google

Zastanawiasz się, kiedy Święty Mikołaj wręczy Ci świąteczny prezent? Cóż, trasa z bieguna północnego może mu zająć trochę czasu, ale spokojnie - możesz śledzić, gdzie obecnie znajduje się zaprzęg na mapie przygotowanej przez Google.

Google Santa TrackerPoczątek trasy św. Mikołaja

Google Santa Tracker pokazuje, że podróż Mikołaja rozpoczęła się o 11:00, a każdy jego przystanek jest wskazany na mapie. Oprócz śledzenia położenia wszystkich naszych prezentów - jest też coś dla niecierpliwych, którzy w Wigilię nie mogą doczekać się przybycia niespodzianek. Szereg gier i zabaw z pewnością docenią najmłodsi - i to im polecamy zainteresować się tym, co przygotowało Google, ale… dziś przecież każdy ma w sobie coś z dziecka. :)

Świętego Mikołaja można też śledzić na innych stronach

Oprócz Google, śledzenie Mikołaja umożliwia także strona wojska amerykańskiego (NORAD). Jest to coroczna tradycja kontynuowana nieprzerwanie od 1955 roku, rozpoczęta od przypadkowego telefonu wykonanego przez dziecko, które było przekonane, że dzwoni do św. Mikołaja, a wybrało numer do… sił powietrznych.

Od tego czasu pracownicy wojska udostępniają mapę z trasą przejazdu Mikołaja, a także odbierają telefony od dzieci, które zadają przeróżne pytania - związane ze świętami oczywiście.

Do listy serwisów udostępniających trasę św. Mikołaja dołączył też Flightradar24.

I jak, śledzicie trasę Mikołaja? Sprawdzajcie koniecznie wyniki naszych konkursów w kalendarzu adwentowym, szczęście na pewno dopisze komuś z Was!

Źródło: Google

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SerwusX
  2
  Santa is coming for you...
  • avatar
   JaYmZ
   1
   Mnie Św. Mikołaj zostawił awizo, bo nie mógł wrzucić prezentów przez komin.
   • avatar
    pawluto
    -2
    Czas już powiedzieć ludziom prawdę - św. Mikołaj nie istnieje :)