Gry

Tropico 4 i Twierdza 3 jeszcze w tym miesiącu

przeczytasz w 1 min.

Bardzo miłe wieści zza oceanu płyną wprost do zaniedbywanych w ostatnich latach fanów strategii. Dwa sequele popularnych i całkiem niezłych gier trafią do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

W trybie ekspresowym ustalono datę premiery między innymi konsolowego Tropico 4 (wersja PC zadebiutowała pod koniec sierpnia). Tropico to takie luźne podejście do tematyki strategii, w której spory nacisk położono na aspekt gospodarczy.

Tropico 4 widok na zatokę

To dziwne, zważywszy na to, że wcielamy się w rolę quasi południowoamerykańskiego dyktatora, którym - jak powszechnie wiadomo - wcale nie w głowie gospodarka. W ramach walki ze stereotypami możemy jednak dość dobrze (średnia ocen metacritic: 79%) pobawić się za stosunkowo niewielkie jak na Xbox 360 pieniądze - 159 złotych. Premiera już 21 października.

Drugą strategią, która cztery dni później trafi na sklepowe półki jest Twierdza 3. W tym wypadku mowa o serii adresowanej do wyjadaczy gatunku RTS, ponieważ gry z serii Stronghold zawsze cieszyły się opinią stosunkowo trudnych (i to nie tylko w kontekście powszechnego banalizowania gier komputerowych).

Twierdza 3 zachód słońca

Dodatkowo zabawę ubarwi Piotr Fronczewski w roli lektora, choć jak donoszą plotki, niestety bez swojego firmowego "przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę". 99 złotych, tylko na PC.
 

 Więcej o grach:

Źródło: Inf. prasowe

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sierak
  3
  Oby Twierdza 3 nie była ani trochę podobna do dwójki... gry-porażki....
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Liczę na Twierdze.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    W tym miesiącu też ma być Airline Tycoon 2. Autor powinien to uwzględnić, bo to ten sam gatunek.
    • avatar
     Chiny_X
     0
     Tropiko 4 całkiem spoko. Nie jest to simmcity ale ma swój klimat i charakter.