Systemy operacyjne

Tryb Game Mode w Windows 10 już oficjalnie

przeczytasz w 1 min.

Microsoft czyni starania, aby granie pod Windows 10 było jeszcze przyjemniejsze, zapewne głównie na słabszych sprzętach.

Pod koniec grudnia pojawiły się bardzo wyraźne sugestie, iż Windows 10 otrzyma tryb dla graczy. Właśnie stało się to faktem, ale nie znaczy to, że od razu cieszyć będą się nim wszyscy korzystający z wymienionego systemu.

Wszystko przez to, że tryb Game Mode w pierwszej kolejności udostępniony zostanie, a właściwie już został, w ramach programu Windows Insiders. Nie jest jednak w pełni funkcjonalny, kilka dodatkowych opcji otrzymać ma w kolejnych tygodniach.

„Naszym celem jest, aby system Windows 10 określany był jako najlepszy Windows do gier w historii. Wprowadzamy w związku z tym nową funkcję o nazwie Game Mode. Członkowie Windows Insiders zobaczą niektóre elementy dotyczące tego trybu w tym tygodniu, przy czym Game Mode stanie się w pełni funkcjonalny w najbliższej przyszłości.”

Tryb Game Mode w Windows 10

Oczywiście tak jak wszyscy się spodziewają, mówimy tu o rozwiązaniu mającym poprawiać wydajność uruchamianych gier. Na bliższe szczegóły z tym związane musimy jednak jeszcze poczekać. Warto jednak nadmienić, że Game Mode obsługiwać ma nie tylko gry z Windows Store (UWP), ale również inne tytuły Win32.

Źródło: majornelson, engadget, MSPoweruser

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Tchorg
  11
  Pamiętam jak kiedyś żeby mieć kilka FPS w grach instalowałem Windowsa XP mini jakaś wersja autorska warzyła na CD 120mega. Wycięte wszystko, nawet skórki i wyglądał jak 98.
  Ale trzeba przyznać był wzrost FPS chociaż ze 2 razy buntował mi się przy jakiś programach bo brakowało bibliotek ale gry chodziły wszystkie :D

  SumaSumarum jak uda im się odciążyć grę wyłączając wszystkie zbędne procesy zawsze na +.

  Teraz jak wejdziecie w msconfig i usługi i powyłączacie wszystko co zbędne np Faks itp można zyskać sporo szybsze ładowanie się Windowsa. Tony usług są oznaczone jako aktywne ale są zatrzymane, można tym zwolnić sporo ramu nawet 300-400mb , polecam to robić po 10 usług dziennie ( tych których nie wiecie po co są :D ) są daty wyłączenia więc jak coś wam przestanie działać będziecie wiedzieć gdzie szukać.
  • avatar
   neXt___
   3
   Nie lubię tego robić, ale... o czym to w ogóle jest? Przeczytałem nagłówek i myślę - oo, nowa kompilacja dla Windows 10 Insider i MS uaktywnił Game Mode, fajnie. Wchodzę i widzę: "Microsoft czyni starania, aby granie pod Windows 10 było jeszcze przyjemniejsze, zapewne głównie na słabszych sprzętach." Myślę - skoro nie ma nowej kompilacji, to może udostępnili trochę informacji odnośnie do działania tego ficzera. Zaglądam - cisza. News o niczym, w którym nie ma nawet screena Game Mode. To było strasznie słabe. Domniemywanie na temat doraźnych korzyści na słabszych maszynach nie jest niczym poparte - po prostu ktoś uznał, że GM może działać jak jakiś Gamebooster, ale to równie może być jakaś zwykła strimo-nagrywarka.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Podobne rozwiązanie oferuje AMD pod nazwą Fusion Utility. Zasada działania podobna, czyli w "Game Mode" program zamraża (bądź obniżenia priorytety) procesów które nie są powiązane z grą, zwalnia RAM, podnosi priorytety samej gry oraz procesów z nią bezpośrednio powiązanych.
    Program jest w pełni konfigurowalny.
    • avatar
     Marucins
     0
     Jak jesteśmy przy graniu na PC to pochwalę się że zakup kontrolera STEAM był fatalnym wyborem.
     Zamiast kupić pada od X'a to zachciałem zmian i nowości to teraz mam tak iż aby sprawić żeby to ustrojstwo działało trzeba się ostro nagimnastykować.