Gry

Turniej CS:GO Major w tym roku w Polsce

przeczytasz w 1 min.

W tym roku turniej Major odbędzie się w Krakowie. To wydarzenie, którego miłośnik Counter-Strike: Global Offensive nie może odpuścić.

Dla miłośników eSportu ten rok jest pełen atrakcji. Za nami rekordowy IEM, w kwietniu odbędą się finały ligi Wargaming, a w lipcu – jak się ostatnio dowiedzieliśmy – odbędzie się ogromna impreza poświęcona grze CS:GO.

Sponsorowany przez firmę Valve, a zorganizowany przez PGL turniej Major odbędzie się w dniach 21-23 lipca tego roku. W Krakowie, a konkretnie na tamtejszej TAURON Arenie, jedni z najlepszych graczy Counter-Strike: Global Offensive na świecie zmierzą się ze sobą w walce o mistrzowski tytuł, sławę i pieniądze – łączna pula nagród to 1 milion dolarów, z czego połowa trafia do zwycięzców.

Najlepsze drużyny zostaną wyłonione w turnieju kwalifikacyjnym, który odbędzie się na przełomie czerwca i lipca, a który będzie poprzedzony serią turniejów Minor w Azji, obu Amerykach, rejonie Wspólnoty Niepodległych Państw oraz w Europie. Już dzisiaj pewna jest jednak ósemka uczestników krakowskiego turnieju Major, to: Astralis, Fnatic, SK Gaming, Natus Vincere, Gambit Esports, North, FaZe Clan oraz – co cieszy szczególnie – Virtus.pro.

Jeśli z jakichś przyczyn nie zdołacie wybrać się do Krakowa, organizatorzy poratują was transmisją na żywo. I to nie byle jaką – zapowiadany jest stream w rozdzielczości Full HD w 60 klatkach na sekundę. Trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę dobrze.

Źródło: HLTV, PGL

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    TruePerson
    2
    Jestem mega ciekaw jak to wszystko będzie wyglądać i jakie będą ceny biletów. Mam nadzieję, że impreza będzie bardzo dobrze przygotowana i cieszy mnie fakt, że Kraków, bo stosunkowo blisko. Miło, że e-sport się tak rozwija w Polsce i ludzie widzą, że u nas jest potencjał do tego typu imprez.