Telewizory

Na jakie przekątne TV stawiają w tym roku producenci?

przeczytasz w 1 min.

Rekordowy popyt na LCD TV. Jaka przekątna jest najpopularniejsza?

Rekordowy popyt na panele LCD TV

W marcu producenci telewizyjnych paneli LCD spotkali się z rekordowym popytem. Sprzedali prawie 24 miliony sztuk, co jest nie tylko największym wynikiem w historii, ale też oznacza 20% wzrost w stosunku do poprzedniego miesiąca i 11% wzrost z roku na rok.

Na jakie przekątne stawiają obecnie producenci telewizorów? Najwięcej, 3,3 miliona, zamówionych w marcu zostało paneli 40 calowych. Dalej znalazły się małe ekrany o przekątnej 23,6" (2,1 mln sztuk), 43" (1,2 mln), 49" (0,9 mln) i 65" (0,4 mln). Marzec był także rekordowy pod względem liczby sprzedanych paneli LCD o rozdzielczości 4K. Z 1,7 miliona sztuk w lutym wzrosła ona do 2,6 mln w marcu.

„Liczba zamówień jest ogromna, ponieważ najważniejsi producenci telewizorów przygotowują nowe modele do ich rynkowego debiutu” – tłumaczy Yoonsung Chung, dyrektor grupy badawczej IHS. Dodał on, że w całym ubiegłym roku producenci sprzedali 253 miliony telewizyjnych paneli LCD. Szacuje się, że w tym liczba ta wzrosnąć ma do 261 milionów.

Źródło: DisplaySearch, IHS

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  21
  Duża przekątna, cienki ekran, wszystko niby fajnie. Sam mam 2x HDTV, kuro 42 cali i 55 cali vt30 panasa. Filmy na dużej powierzchni obrazu mogą się podobać. Niestety dziś z wielkością nie idzie też kwestia jakości.

  Ostatnio naszło mnie na stare klasyki z ps2 i wyciągnąłem do tego stary tv CRT 21 cali philips. Poza oczywistą oczywistością w postaci niskiej rozdzielczości (tryb SD), to dosłownie oniemiałem jak zobaczyłem kolory i kontrast na tym malutkim i starym tv po podłączeniu przewodem RGB. Kolory dosłownie ideał, przy czym zaznaczyć trzeba, że moje kuro jak i vt30 wyświetlają kolory niby dobrze jak na HDTV, a mimo to taka różnica była.

  Tak więc ja dziś nie mam wątpliwości, telewizory poszły w wielkość i smukłość, ale z jakością to bym polemizował.
  • avatar
   UKBIB2012
   3
   w szafie mam 14 cali panoramiczne sony http://www.google.dk/imgres?imgurl=http://i.ebayimg.com/00/s/NzY4WDEwMjQ%253D/z/Om8AAOSwstxU7LT2/%2524_86.JPG&imgrefurl=http://www.dealry.co.uk/src/sony%2Btrinitron%2Bold%2Bstyle%2Btv&h=768&w=1024&tbnid=QsBY0k0r49K16M:&zoom=1&docid=cRx_CdYGt2JucM&ei=CVpGVZPqFIKsswGz_IGwAg&tbm=isch&client=opera&ved=0CCEQMygAMAA
   zostawiłem do playstation 1 i pegazusa , powaga 169 in one rullez ...
   • avatar
    tomoa
    3
    Ja mam plazmę, siostra ma plazmę, mama ma plazmę. LCD jako TV unikam jak ognia. Mam nadzieję, że ten okres braku plazm i drogich OLED przetrwać jakoś, potem będzie już tylko lepiej :)
    • avatar
     meredirh
     3
     Dziwne... Pracuje na LG Cluster pod Wrocławiem, mam znajomości w kilku firmach, jak LG Innotek, LG Chem, Dongyang, Dongseo, czy Starion i cała strefa narzeka na rekordowo niską sprzedaż, o około 30% mniej niż rok temu. Doszło nawet do tego, że poniektórzy prezesi stawiają sobie w fabrykach małe koreańskie kapliczki i się do nich menadżerowie i dyrektorzy modlą o lepsze wyniki sprzedaży... Już nie wspominając, że niektóre fabryki, mimo że od powstania strefy robiły tylko komponenty do TV dla LG Display/Electronics, to teraz na gwałt rozglądają się za nowymi klientami. W zeszłym miesiącu doszło do masowych zwolnień, nawet po 250 osób w jednej z firm, więc nie wiem skąd te wyniki rekordowo wysokiej sprzedaży TV...
     • avatar
      Mike275
      1
      2,6 mln sztuk tv 4k czyli marketing a raczej wciskanie ciemnoty działa dobrze. Po co komu tv 4k jak w większości pakietów tylko 10% kanałów jest full hd o 4k nie wspominając. Jeszcze kupę lat minie zanim wszystkie kanały będą w FHD a pewnie z 20 zanim będą w 4k.
      • avatar
       sebastianzola
       -1
       Ja mam starego poczciwego Sony 32 oczywiście LCD(ostatni model z podświetleniem CCFL). Obraz wygląda dobrze poza słabą jasnością. Kolory ma naturalne, nie takie cukierkowe jak w Samsungach. Kolejny TV również będzie od nich o ile nie zamkną działu TV :)
       • avatar
        UKBIB2012
        0
        168
        • avatar
         Fiona
         0
         I alleluja i do przodu - bo się nie daj bosze ta zielona wyspa Titanikiem okaże i to już to kolizji z górą.........
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          w sumie to badanie nawet się pokrywa z tym co widzę - przynajmniej 3 moich znajomych kupiło 49'' w tym roku. My też mamy 49 od philipsa tylko że troszkę starszy rocznik