Internet

Twitter nie działa? Nie, to Elon Musk miesza na portalu

przeczytasz w 2 min.

Twitter wprowadził ograniczenia w wyświetlaniu postów. Osoby korzystające z darmowego konta będą mogły wyświetlić dużo mniejszą liczbę wpisów, niż posiadacze zweryfikowanego, płatnego konta. Decyzja Elona Muska spotkała się z falą krytyki użytkowników.

Twitter po przejęciu przez Elona Muska boryka się z poważnymi problemami. Użytkownicy krytykowali wybiórczą cenzurę portalu, czy wprowadzenie płatnego planu Twitter Blue. Teraz doszły ograniczenia w wyświetlaniu postów. 

Twitter tylko dla zalogowanych 

Kilka dni temu Twitter został zablokowany dla niezarejestrowanych użytkowników. Oznacza to, że profile użytkowników, posty i ich komentarze można oglądać tylko po zalogowaniu na portalu. Co ciekawe, osadzone posty (jak te poniżej w artykule) można oglądać bez problemu.

Według pracownika Twittera - Aqueela Miqdada, ograniczenie jest tymczasowe i wkrótce powinno zostać zniesione. Nie wiadomo jednak kiedy miałoby się to stać. 

Elon Musk wytłumaczył, że decyzja jest związana z obciążeniem portalu. Setki organizacji mają w bardzo agresywny sposób korzystać z danych Twittera do trenowania modeli językowych, przez co konieczne było wprowadzenie ograniczenia dotyczących logowania. 

Twitter wprowadza dzienne limity w wyświetlaniu postów 

Okazuje się, że nie są to jedyne ograniczenia wprowadzone przez Twittera. W sobotę użytkownicy zaczęli informować o problemach z wyświetlaniem postów i komunikatach "przekroczono limit zapytań" i "coś poszło nie tak", a w serwisie Downdetector pojawiła się masa raportów dotyczących awarii serwisu.

Twitter - raporty Downdetector
Uzytkownicy zaczęli masowo raportować problemy z działaniem protalu (Downdetector)

Nie była to jednak awaria, a... celowe działanie portalu. Twitter wprowadził bowiem limity w wyświetlaniu postów.  

Osoby ze zweryfikowanym kontem Twitter Blue (takie konto jest płatne - roczna opłata wynosi 374,99 zł, ale można też opłacić miesięczny dostęp za 36 zł) mogą dziennie wyświetlić 6000 postów. Większe ograniczenia dotyczą darmowych kont – w przypadku starych profili ograniczenie wynosi 600 postów dziennie, a w przypadku nowych profili już tylko 300 postów dziennie. 

Decyzja spotkała się z ogromną falą krytyki. Niektórzy twórcy zapowiedzieli nawet porzucenie portalu Muska i przejście na inną, nieograniczoną platformę. Elon Musk niedługo później zapowiedział zwiększenie limitów - początkowo do 8000 postów i 800/400 postów, a później do 10 tys. i 1000/500 postów. 

Nie wiadomo na jak długo zostaną wprowadzone takie ograniczenia. Jakby nie było, decyzja wydaje się kontrowersyjna i może wpłynąć na popularność serwisu (zamieszanie zapewne będzie chciała wykorzystać konkurencja).

Źródło: Twitter, HKEPC, Downdetector, NBC News

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bankaigoku
  2
  Poprawka do drugiego akapitu:
  "Użytkownicy chwalili zniesienie cenzury na portalu, a jedynie pewne środowiska i wielkie firmy nie mogły znieść tego, że nie będą mogły dalej wypisywać swoich kłamstw, bez oceny społeczności zagrożonej banem".
  • avatar
   deflorator
   1
   "Twitter po przejęciu przez Elona Muska boryka się z poważnymi problemami. Użytkownicy krytykowali wybiórczą cenzurę portalu, czy wprowadzenie płatnego planu Twitter Blue. "
   Wcześniej na Twitterze funkcjonowała wybiórcza cenzura polegająca na usuwaniu i banowaniu wszystkiego co nie było zgodne z lewacką ideologią. Ale dla autora tekstu nie było problemem.
   • avatar
    BógIstnieje
    0
    Nasz Święty Papież Jan Paweł Drugi jest rozczarowany w niebie naszym zachowaniem.
    Zamiast podążać jego naukami odwracamy się i schodzimy na ścieżkę zła, dlatego ten świat tak bardzo potrzebuje nawrócenia się i powrotu na ścieżkę dobra i miłosierdzia.
    Młodzi ludzie zostali podstępnie opętani przez Szatana który wykorzystuje smartfony, tik toka, Facebooka, instagrama, YouTube, Discorda i inne internetowe social media do czynienia zła.
    Mlodzi ludzie nieświadomi zagrożeń podstępnego diabła wyrządzają krzywdę nie tylko samym sobie ale i innym.
    Dlatego tak ważne jest aby uświadomić młodym ludziom że muszą zmienić swoje życie i powrócić do czynienia dobra a w tym pomogą nauki Jana Pawła Drugiego i wartości chrześcijańskie.
    Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi… Tej ziemi!
    • avatar
     brudney
     -2
     Ach ten muskacz, z patologii zrobił jeszcze większe guano. A miało być tak pięknie :) Jedną cenzurę zastąpił inną, tą słuszną najsłuszniejszą :D Niczym nie różni się od poprzedników, oprócz tego, że chce jeszcze więcej zarobić.
     • avatar
      MokryN
      0
      Mi działa od zawsze.
      • avatar
       Marek1981
       0
       musk wie co robi, o ile teraz wydaje się być bez składu to jest w tym szaleństwie droga. Pamiętajmy że za chwile są wybory w usa i twitter będzie takim komunikatorem wyborczym (tak sądzę) w którym nie będzie lewicowej cenzury. Wiadomo lewaki się burzą ale znając ich logikę (pierdolenie 3po3 byleby najgłośniej) to wrócą na platforme by uprzykrzyć życie innym,

       Witaj!

       Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
       Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

       Połącz konto już teraz.

       Zaloguj przez 1Login