Internet

Twitter upodabnia się do Facebooka

przeczytasz w 1 min.

Pod względem wyglądu i funkcjonalności profili.

Twitter głowy

Choć Facebook i Twitter to portale społecznościowe różniące się poważnie między sobą formą, to jednak stale toczą boje o popularność. Co ich właściciele powinni więc zrobić? Znaleźć swoją niszę i postawić na oryginalność, czy może postawić na sprawdzone i dobrze przyjęte rozwiązania? To nie do nas należy decyzja i możemy tylko gdybać. Faktem jest jednak prezentacja nowego projektu wyglądu profili w serwisie Twitter, które mocną nawiązują do tych znanych z portalu Marka Zuckerberga. 

Projektant serwisu Twitter David Bellona opublikował zrzut ekranu pokazujący nowy wygląd profili. Nie da się ukryć, że mocno przypomina on ten facebookowy, choć wyczuć można także twitterowy rdzeń. Co nowego mamy? Większe zdjęcie profilowe, możliwość dostosowania „tapety”, a także trzy nowe dodatki – najlepsze tweety, przypięte tweety oraz filtrowanie tweetów. Ten ostatni pozwala na dostosowanie wyświetlanych postów z opcji: tweety, tweety ze zdjęciami i/lub filmami oraz tweety z odpowiedziami.

Poniżej możecie zobaczyć nowy projekt na przykładzie profilu Pierwszej Damy:

Twitter the first lady

Dla przypomnienia – aktualnie wygląda to następująco:

Twitter imran

Z nowego wyglądu profili korzystać mogą aktualnie tylko nieliczni. Oficjalne udostępnienie aktualizacji dla wszystkich planowane jest na najbliższe tygodnie.

Źródlo: VR-Zone, Twitter

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  10
  Wszędzie ten facebook... momentami niedobrze się robi... -.- a jak nie sam facebook to inne strony upodabniające się do niego wcisną się..
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Jak ja się cieszę, że nie mam konta ani tu, ani tu. Błogie życie normalnie :)
   • avatar
    Dragonik
    -1
    Witaj w klubie:)
    • avatar
     Konto usunięte
     -5
     A facebook nie ukradł hashtagów od twittera ? Nie wykupuje czasem każdej konkurencji która nie zdążyła sie rozwinąć aż tak ?


     FB samo w sobie jest dobre, spełnia moje oczekiwania, a ze inni jakieś bzdury na nim robią to nie znaczy ze każdy a bez FB to chyba był bym 100 lat do tylu z informacjami które mnie interesują, bo sprzedajna telewizja radio czy gazety już mają wyjebane