Internet

Nawet 23 miliony kont na Twitterze mogą być botami

przeczytasz w 1 min.

Twitter pochwalił się, że jego baza aktywnych użytkowników przekroczyła już 270 milionów - co jedenasty to jednak tylko bot.

Twitter bot

Twitter pochwalił się, że jego baza aktywnych użytkowników z tygodnia na tydzień dynamicznie się rozrasta. Jednocześnie jednak nie za każdym aktywnym kontem kryje się faktyczny człowiek z krwi i kości. 

Zgodnie z oficjalnymi informacjami, nawet 8,5 proc. zarejestrowanych „użytkowników” to wszelkiego rodzaju boty, które wykorzystują platformę do rozprzestrzeniania różnego typu „gorących” informacji (niejednokrotnie kompletnych bzdur) z kupionymi wiadomościami na czele. 

Biorąc pod uwagę fakt, że – powołując się na ostatnie wyniki finansowe sprzed dwóch tygodni – Twitter ma obecnie bazę przekraczającą 271 milionów aktywnych użytkowników, około 23 miliony z nich nie są ludźmi. 

Oczywiście niektóre z botów rzeczywiście mają swoje zastosowanie i są przydatne. Mogą na przykład alarmować o zbliżających się katastrofach naturalnych lub pełnić funkcję agregatora. Zdecydowana większość jednak to zbiorowisko śmieci. 

Ciekawe czy doczekamy się podobnych statystyk od Facebooka. 

Źródło: Engadget

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    lysycoprobo
    2
    Boty ? jak z Quake 3 ? Anarki np ?
    a w sumie olewam to i tak nie mam tam konta