Internet

Prawie milion „terrorystycznych” kont zablokowanych na Twitterze od 2015 roku

przeczytasz w 1 min.

Twitter jest najwyraźniej jednym z bardziej lubianych przez terrorystów miejsc. Dobrze, że jego właściciele nie stoją bezczynnie.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku Twitter usunął prawie 300 000 kont, które „aktywnie promowały lub podżegały do przemocy i były powiązane z międzynarodowymi organizacjami terrorystycznymi”. Gdyby liczenie rozpocząć w 2015 roku, licznik wskazałby już prawie 1 000 000.

Twitter, podobnie jak inne popularne serwisy społecznościowe, ma sporo roboty – musi oczyszczać Internet z treści naruszających prawo autorskie, hejterskich oraz właśnie powiązanych z terroryzmem. Jak pokazuje opublikowana przez niego liczba: tych ostatnich jest naprawdę dużo.

Jak chwali się Twitter, aż 95 proc. spośród zablokowanych kont zidentyfikowały jej własne algorytmy. Usunięcia na polecenie rządów państw z kolei stanowiły niespełna 1 proc. Serwis rozwinął swoje narzędzia po tym, jak kilka lat temu był atakowany za brak podejmowania odpowiednich reakcji w stosunku do użytkowników promujących terroryzm. 

Wyraźnie widać więc, że Twitter nie zlekceważył sprawy. To ważne, ponieważ portale społecznościowe są dziś niezwykle prostymi narzędziami do rekrutacji i utrzymywania współpracy pomiędzy terrorystami. I choć nawet ten milion kont to może być za mało, ostatecznie lepsze to niż nic. 

Źródło: Engadget, Twitter. Ilustracja: ElisaRiva/Pixabay (CC0)

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  6
  Czy to "treści powiązane z terroryzmem" twitter zaliczał też anty-islamskie wypowiedzi?
  • avatar
   Q'bot
   5
   Czyli już nie będzie profilów związanych z Greenpeace'm na twitterze?
   • avatar
    Fiona
    4
    Jedyne sensowne rozwiązanie problemu emigracji to natychmiastowe cięcia socjalu dla emigrantów - zero pieniędzy, bon na michę ryżu i kojo w 10 osobowym pokoju.

    Ja się afrykańczykom nie dziwię - dożywotnia laba za spłodzenie paru dzieciaków.

    Te dzieci nie będą mieć wykształcenia i pracy i mamy w jednej rodzinie komórkę terrorystyczną.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Tak łatwo wskazać kogokolwiek palcem i krzykiem oskarżać o terroryzm...

     Żeby tak każdy patrzał NA SIEBIE zamiast całe życie uciekać od odpowiedzialności i szukać winy wszędzie w około... tylko nie w sobie.