Gry

FIFA z robiącą wrażenie grafiką. Dacie wiarę?

przeczytasz w 2 min.

Twórcy FIFA 23 zapewniają, że tak dobrze ta seria jeszcze nigdy nie wyglądała. Szereg zmian ma zapewnić ładniejszą oprawę i szerszą otoczę rozgrywanych spotkań.

FIFA 23. Co nowego w oprawie?

Cykl FIFA, pomimo bardzo dużej popularności i wysokich wyników sprzedaży, ma łatkę tego, który co roku przechodzi jedynie kosmetyczne zmiany. Ostatnio spory powiew świeżości wprowadziła jednak technologia HyperMotion, a zapowiedziana ostatnio FIFA 23 przyniesie rozwinięcie tej koncepcji w postaci HyperMotion 2 z jeszcze większą liczbą animacji. Jak się okazuje, nie tylko to, ponieważ zmian widocznych na pierwszy rzut oka ma być więcej.

Czego konkretnie można się spodziewać? O tym sami twórcy opowiadają za pośrednictwem przygotowanego materiału wideo. Jak deklarują (i po części pokazują na to dowody), FIFA 23 będzie mogła pochwalić się rozbudowaną otoczką wokół meczów oraz lepszymi efektami już wprost z murawy. Scenki filmowe przed spotkaniami, bardziej dopracowana widownia na trybunach, realistycznie zachowująca się siatka na bramkach, lepiej wyglądająca i niszcząca się podczas rywalizacji (np. przy mocnym wślizgu) trawa, a także bardziej zaawansowane cienie. Do tego odświeżone kamery, efekty dźwiękowe po zdobyciu gola i, a jakże, nowe cieszynki. Ba, nawet żeńskie zespoły sędziowskie.

Część tej wyliczanki może nastrajać optymistycznie, część to faktycznie tylko kosmetyka, aczkolwiek i ona często znajduje swoich zwolenników wśród fanów tej serii. Poniżej możecie zobaczyć, jak wymienione elementy będą prezentowały się podczas rozgrywki.

FIFA 23 gameplay z nowościami

FIFA 23 na PC nie będzie odstawała

Wprawdzie wspominaliśmy już przy okazji zapowiedzi gry, ale nie wypada teraz ponownie nie nadmienić o tej bardzo istotnej kwestii. FIFA 23 będzie oferowała wszystkie funkcje i najlepszą oprawę nie tylko na konsolach nowej generacji, ale również na PC i w usłudze Google Stadia.

W przeciwieństwie do zeszłego roku, PC nie zostaną zatem potraktowano jak sprzęt gorszej kategorii, zostawione na równi z PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch, które uzupełniają listę platform docelowych także w przypadku FIFA 23.

Kiedy premiera FIFA 23?

Wiele może się zmienić (oby faktycznie tak było), ale pewne tradycje wydają się niezagrożone. FIFA to jedna z najbardziej punktualnych serii i w tym roku ponownie się o tym przekonamy. Premierę FIFA 23 zaplanowano na 30 września.

Źródło: EA SPORTS FIFA

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ziomboy451
  18
  Przy takiej małej "mapie" ta seria powinna wyglądać fotorealistycznie
  • avatar
   pawluto
   7
   Gdzie ta rewelacyjna grafika bo nie dojrzałem niczego...
   • avatar
    kyhu78
    3
    SWOS i tak lepszy
    • avatar
     paankracyki
     2
     Tymczasem nintendo switch otrzymało nową fifę chyba tylko raz - w okolicach premiery (2017), od tej pory mieliśmy do czynienia jedynie z "legacy edition", czyli jedynie updatami graczy i klubów.
     • avatar
      bruner
      1
      Moze mi ktos pokazac palcem tą grafike ? bo nie widze ale ja juz stary jestem :D
      • avatar
       Agencja
       0
       A piłkarze dalej wyglądają jak plastikowe kukły.
       • avatar
        ECRYGIGS
        -1
        Ta fifa bardziej przypomina simsy. ;D
        • avatar
         Batyra
         0
         Prawdziwy sztos to e-football. Jak Messi biega z przetrąconym kręgosłupem i bez ręki! Wyglada serio fotorealistyczne!
         • avatar
          pablo11
          0
          Pomijając artykuł i film, to w obrazku głównym cienie wyglądają dość kuriozalnie. Widać, że wizualizację robił ktoś, kto totalnie nie zna się na oświetleniu.
          • avatar
           youkai20
           0
           To nie jest prezentacja kolejnej FIFY i nowości w niej zawartej.
           To jest prezentacja PSG i Mbappe.
           • avatar
            piomiq
            0
            "FIFA z robiącą wrażenie grafiką. Dacie wiarę? "
            Wiarę? Przecież widać, że grafika wcale nie robi wrażenia.