Gry komputerowe

Twórcy League of Legends w rękach chińskiego Tencent

przeczytasz w 1 min.

Największy inwestor postanowił przejąć resztę udziałów w Riot Games - studio znalazło się teraz w całości pod jego parasolem.

League of Legends

Riot Games to studio odpowiedzialne za stworzenie i rozwój gry League of Legends, dzięki której gatunek MOBA stał się tak popularny. Od kilku lat pakiet większościowy w spółce należał do chińskiego technologicznego giganta, Tencent Holdings. Kilka dni temu pozostałe udziały także zostały przez niego wykupione, co oznacza, że Riot Games w stu procentach należy teraz do Tencent.

„Zmiana struktur jest odpowiedzią na chęć dalszego rozwoju oraz zmieniające się okoliczności. W ramach tych działań nasz największych inwestor, Tencent, nabył niedawno pozostały kapitał własny  Riot Games” – informuje ekipa na swoim blogu.

Co z tego wyniknie? Przede wszystkim producenci mają mieć dodatkową motywację finansową – według zapowiedzi Tencent będzie nagradzał pracowników studia w zależności od jego ogólnej kondycji. W przyszłym roku mocno zmieni się także sama gra League of Legends. Planowana jest największa od sześciu lat aktualizacja, która zmieni mechanikę rozgrywki, wprowadzi nowe funkcje społecznościowe i system rzemiosła oraz wiele innych nowości. 

Samo Tencent Holdings natomiast posiada również udziały w firmach Activision Blizzard oraz Epic Games. Chiński gigant odpowiada także za dystrybuowanie mobilnych hitów – między innymi Candy Crush Saga – na terenie Chin.

Źródło: Polygon

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  1
  Ładnie porobiony silnik z warcrafta
  • avatar
   neXt___
   0
   Jeszcze więcej skinów, yay! Klient zamulony, system aktualizowania beznadziejny, ale pewnie zamiast zatrudnić ludzi, którzy mogliby to zmienić, to dalej będą rozwijać sztab grafików. Wcale się nie dziwię, że boom na LOL-a powoli przemija - ta gra stoi w miejscu. Osiągnęli bardzo duży sukces, ale później zbytnio skupili się na dojeniu kasy (korporacja musi przynosić zysk, ale Riot nie znalazło złotego środka między dojeniem kasy i zadowoleniem graczy), całkowicie odstawiając potrzeby graczy. Za kilka lat zostanie tam tylko grupka oszołomów, a gra podzieli los Metina.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Takie info pakiet większościowy mieli od dawna...
    i rządzili Riot już od dawna, teraz tylko wykupili go w 100%.
    Dlatego gadanie o wielkich zmianach ect jest chybione
    • avatar
     Bostonawy
     -2
     Nowe skiny i inny wygląd, a serwery będą dalej takie jakie są.