Gry

Twórcy Wiedźmina wciąż mają problemy z Namco

przeczytasz w 1 min.

O sprawie pisaliśmy już w lipcu. Namco Bandai - jeden z wydawców pecetowej wersji Wiedźmina miał prawo pierwokupu również wersji konsolowej i z niej nie skorzystał. Tak przynajmniej twierdzą włodarze polskiego CD Projekt RED, którzy prawa do dystrybucji wersji na Xbox 360 sprzedali bardzo zainteresowanemu sprawą THQ. Niestety - Namco jest innego zdania.

Sprawa znalazła swój finał w sądzie i choć CDP był dość pewien swego, francuski wymiar sprawiedliwości jak na razie nie jest przekonany co do tego, kto ma rację. Spór będzie trwał, natomiast warszawska firma w swoim raporcie pisze:

W wydanym postanowieniu Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy tymczasowe zabezpieczenia ustanowione na podstawie wcześniejszego postanowienia Sądu Handlowego z dnia 19 lipca 2011 roku z zakresie niemożliwości rozwiązania umowy dystrybucyjnej pomiędzy CDP Red i Namco dotyczącej gry "Witcher 2: Assassins of Kings" na platformę PC (zwana dalej "Umową"), o  której spółka informowała w Raporcie Bieżącym nr 61/2010 w dniu 20 września 2010 roku oraz przekazania przez Namco w charakterze sekwestru wymagalnej płatności wynikającej z tej Umowy w wysokości 1.025.000 Euro na ręce Dziekana Izby Adwokackiej w Lyonie, w tym także nakazał wstrzymanie realizacji umowy dotyczącej dystrybucji przez firmę THQ Limited z siedzibą w Wielkiej Brytanii gry "Witcher 2: Assassins of Kings" na platformę XBox 360 na terytorium Europy Zachodniej, Azji i  Pacyfiku oraz Centralnej i Południowej Ameryki.

Wiedźmin 2
 

Targi GamesCom:

Źródło: parkiet

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Wiedźmin 1 była lepszą grą, a akurat 2 kupiłem. Prolog ok. 1 akt MŚ, 2 akt dobry, ale 3 akt zrobiony na odpieprz...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   CDP zawsze jest pewne swego i niewinne. Tyle, ze tym razem nie trafili na naiwnych graczy ale na realnego przeciwnika.
   • avatar
    Vassago
    0
    Prawo jest dziurawe i może być różnie interpretowane więc nawet jeśli CDP ma rację to i tak nie może spać spokojnie, wszystko rozegra się w głowie sędziego.
    • avatar
     waffel666
     0
     Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po myśli CDP. W końcu pieniądze drogą nie chodzą a Wiedźmin 3 za darmo się nie zrobi.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Namco Bandai pewnie chce sobie kasy troche dorobić, więc kombinuje na tysiąc sposobów, a co do gry to uważam, że Dwójka jest lepsza od jedynki, ale trochę za krótka... No i zakończenie byle jakie:(
      • avatar
       Kropeczka
       0
       Jak się dziaduje na dobrego prawnika to się ma.
       Mogli tak przygotować umowę, że nawet papież byłby bez szans.
       Chyba że ta przepychanka to darmowa reklama - może być i tak.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        CD Projekt RED.