Laptopy

Tygrys AMD czyli nowa platforma mobilna AMD z procesorem 45nm

przeczytasz w 1 min.

Koncern AMD zapowiedział prezentacje na targach Computex w Tapei nowej, mobilnej platformy Tigris, wykonanej w technologii 45 nm.
Sercem platformy będzie mobilny dwurdzeniowy procesor Caspian - będzie to pierwszy mobilny procesor wykonany w technologii 45nm.

Platforma Tigris ma zastąpić średnio udaną platformę Puma, która bazowała na 65nm Athlonie oraz procesorach Congo i Yukon. "Tygrys" będzie posiadał nowy chipset RS880M z motkiem południowym SB710. Za chipset graficzny odpowiadać ma układ M9X wykonany w technologii 40. lub 55nm - jaki to będzie układ jeszcze nie wiadomo, ale ma on obsługiwać najnowsze technologię takie jak DirectX10.1 czy UVD.

Ponadto AMD może zdradzić na Tajwanie nieco więcej informacji na temat przyszłej platformy Champlain - bo taką nazwę kodową nosi platforma obsługująca pamięci DDR3 oraz standard USB 3.0 - chipset RS8xxM wraz z czterordzeniowym CPU 45nm.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  suntzu
  0
  I znowu AMD zrównało się z intelem ale na krótką chwilę... za pół roku znowu intel będzie generacje do przodu bo 32nm to przewaga nie do przebicia.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   To jest to na co czekam, platforma puma była świetna, przynajmniej do gier, a tutaj spodziewam się jeszcze bardziej energooszczędnego układu i wydajniejszej grafy
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    "RS880M z motkiem południowym" literówka s brakuje :).
    • avatar
     XaRaDaS
     0
     " jaki to będzie układ jeszcze nie wiadomo, ale ma on obsługiwać najnowsze technologię takie jak DirectX10.1 czy UVD." chyba powinno być najnowsze technologie, lub najnowszą technologię :D

     Pozatym AMD coś ostatnio sporo miesza z prockami i platformami, a to dla nas zjadaczy chleba chyba najlepsze są nowiny :D