Oprogramowanie

Ubuntu zamienia wyszukiwarkę Google na Yahoo!

przeczytasz w 1 min.

Fundacja Canonical zajmująca się m.in rozwojem dystrybucji systemu Ubuntu, podpisała umowę z firmą Yahoo!. Na mocy której domyślą wyszukiwarką w systemach Ubuntu będzie właśnie Yahoo!, która zastąpi w ten sposób wyszukiwarkę Google.

Posunięcie fundacji Canonical ma przynieść korzyści finansowe firmie i tym samym uczynić dystrybucję Ubuntu, systemem przynoszącym zyski a nie straty jak było do tej pory.
Otóż na mocy zawartej umowy firma Yahoo! zobowiązała się do podziału przychodów z wyników wyszukiwań wyszukiwarki Yahoo! w systemie Ubuntu i pochodnych z fundacją sponsorującą i rozwijającą dystrybucję systemu.

Decyzja o zmianie przeglądarki ma wpłynąć pozytywnie na samą dystrybucję systemu, z uwagi na zwiększone nakłady finansowe, które odbiją się lepszą opłacalnością programistów oraz lepszym rozwojem całej infrastruktury systemu Ubuntu.

W związku z poczynionymi zmianami już od kolejnej wersji systemu Ubuntu 10.04 LTS – Lucid Lynx domyślną wyszukiwarką będzie Yahoo!. W systemach w których zostanie dokonana aktualizacja, dojdzie również do zmiany wyszukiwarki z Google na Yahoo!.

Oczywiście, każdy użytkownik tegoż systemu będzie mógł swobodnie zmienić domyślną wyszukiwarkę. Jednak użytkownik zmieniający wyszukiwarkę z Yahoo! na inną tym samym sprawi, iż jego "wyszukiwania" nie przyniosą żadnego dochodu fundacji Canonical.

Czy zmiana domyślnej wyszukiwarki z Google na Yahoo! i tym samym czerpanie zysków z wyników wyszukiwań tej wyszukiwarki pozwolą na lepszy rozwój Ubuntu?

Źródło: popey

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Ale kicha.
  • avatar
   pit2001
   0
   oj też mi ci problem. Wybierasz z listy GOOGLE i używasz.

   Proszę nie odnieść wrażenia że windosowscy userzy są gorsi, ale linuksiarze są bardziej "aktywni" w konfiguracji tego co używają.

   Ten kto nie będzie chciał używać YAHOO wyłączy go i będzie po sprawie.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Świetny pomysł, jeśli pozwoli to na zatrudnienie dodatkowych programistów to jestem jak najbardziej na tak! I będzie pretekst do używania czegoś innego niż google
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     o to wychodzi że na mnie nigdy nie zarobili bo zawsze zmieniałem domyślne google na google.pl :D