Ciekawostki

Nielegalnie streamował sygnał TV, a zarobione pieniądze inwestował w bitcoiny

przeczytasz w 1 min.

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, ale ostatecznie grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności. Mowa o 49-letnim mężczyźnie podejrzewanym o nielegalne udostępnianie w sieci programów telewizyjnych.

Mieszkający w powiecie mrągowskim 49-letni mężczyzna przez lata nielegalnie udostępniał w Internecie sygnał płatnej telewizji kodowanej na żywo – popularne programy z ofert satelitarnych, za dostęp do których trzeba płacić abonament. Użytkownicy mogli skorzystać z usługi za około 360 złotych rocznie – znacznie mniej niż w sytuacji, w której wybraliby legalną formę dystrybucji. Chętnych nie brakowało.

49-latek nielegalnie udostępniał sygnał TV

Policja zatrzymała 49-latka i zlikwidowała trzy serwery sharingowe (obsługujące łącznie około 800 użytkowników) oraz inne urządzenia wykorzystywane do nielegalnej transmisji telewizji na żywo. Mężczyzna starał się być bardzo ostrożny – nie ujawniał swojej tożsamości, a główny serwer zamknął w… zabudowie lodówki. 

Sprzęt używany od nielegalnego streamowania sygnału TV

Na poczet przyszłych kar Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zatrzymała nieruchomości i pojazd o łącznej wartości 400 tysięcy złotych oraz 600 tysięcy złotych w kryptowalucie Bitcoin, w którą inwestował mężczyzna, nie tylko po to, by mnożyć zyski, ale też ukryć pochodzenie pieniędzy. To dużo, ale szacowane straty, jakie ponieść miały medialne firmy, są jeszcze większe – mówimy konkretnie o kwocie na poziomie 6 milionów złotych.

Nie tylko streamer. Użytkownicy też są winni

Ale na karze dla 49-latka, któremu grozi do 10 lat pozbawienia wolności, może się nie skończyć. W komunikacie warmińsko-mazurskiej policji odnajdujemy informację, że odbiorcy również popełniali w tej sytuacji przestępstwo. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania. 

Więcej informacji na temat przeprowadzonej akcji oraz sytuacji prawnej możecie znaleźć w komunikacie policji.

Źródło: Policja, CANAL+, informacja własna

Czytaj dalej o telewizji:

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  michael85
  10
  Jak zwykle policja i prokuratura są bardzo skuteczne jeśli chodzi o interesy korporacji. A co z poszkodowanymi przez Bitcurex? Jakoś policja i prokuratura nikogo nie zmaknęły!
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   Mnie to w ogóle nie dziwi. Dystrybutorzy treści sami wykręcają ceny do granic absurdu (dlatego ja nie mam żadnej kablówki i nie zamierzam), a potem jęczą że złodzieje! kradną sygnał! to nasze! i tak dalej. jak mają problem, niech nie emitują i schowają sobie wszystko do szuflady, albo ...... racjonalnie ustawią cenę aby piractwo nie był o tak atrakcyjne.
   • avatar
    q3aki
    2
    Geniusz!
    • avatar
     Marucins
     1
     "ale szacowane straty, jakie ponieść miały medialne firmy, są jeszcze większe"
     blablabla
     A kto powiedział że ci ludzi kiedykolwiek kupiliby abonament jednej czy drugiej firmy?
     Uwielbiam te ich szacowane straty. Z D. wyjęte liczby nijak się mają do realiów. Obecnie wiele osób machnie ręką, niż zapłaci za jakąś treść zgodnie z twierdzeniem - a CH. im w D, ...
     • avatar
      pawluto
      0
      Wbrew pozorom to nie zrobił niczego złego - Jeśli udostępniał sygnał C+ to państwo nic na tym nie straciło bo pieniądze zamiast uciekać do francji zostały w kraju. :)
      Jeśli udostępniał tvn to podobnie z tym że tu pieniądze nie uciekały do usa tylko zostały w kraju :)
      HBO i reszta - to też zagraniczne stacje...:)
      • avatar
       PikSel71
       0
       Za takie coś 10 lat ... A księdza za pedofilie to najwyżej przeniosą do innej parafii ..... ech ....
       • avatar
        Alcedo1
        -3
        Jacy ludzie są tępi i leniwy. Są takie osobniki które ciągle kombinują jak koń pod górę. Po co uczciwie pracować.