Karty graficzne

Układ GF100 sfotografowany!

Damian | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Damian
30 komentarzy Dyskutuj z nami

Nvidia umieściła na swojej oficjalnej stronie w serwisie Twitter, zdjęcia komputera wyposażonego w dwie karty GF100. Kolejna ściema?

Na zdjęciu obok komputera wyposażonego w dwa układy GF100, pracujące w trybie SLI, widoczny jest Tom Petersen - dyrektor techniczny Nvidii.

Prezentowany układ, nazwany kodowo GF100, jest pierwszym procesorem graficznym opartym o długo zapowiadaną architekturę Fermi. Układ został wykonany w 40nm procesie technologicznym, a jego premiera jest zapowiadana na 1 kwartał 2010 roku.
Karta ma posiadać 512 rdzeni CUDA, oraz 384-bitowy interfejs pamięci GDDR5.

Będzie to pierwszy układ Nvidii, w pełni wspierający technologię DirectX 11. Długość karty wyniesie około 10,5 cala, więc nie sprawdzą się czarne scenariusze mówiące o bardzo długich kartach.

Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na oficjalną zapowiedź karty.


Źródło: TechConnect Magazine


      

Masz swój ulubiony sprzęt, program lub grę? Zapraszamy do udziału w Plebiscycie Roku 2010. Zgłoś swój Produkt Roku 2010!


Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AmigaPPC
  Bardziej od tego nie wiadomo czego interesuje mnie obudowa, w której toto się mieści.
 • avatar
  Konto usunięte
  fake, atrapa
 • avatar
  Konto usunięte
  Jakieś takie krókie te karty. Miały mieć więcej transzzystorów i reszty elektroniki niż Radeon, a są krótsze.... podejrzane :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Zrobią byle jakie zdjęcie, a dzieciarnia już ma o czym dyskutować :D
 • avatar
  Konto usunięte
  No i znowu kolejne nieprawdziwe fotki. Ciekawe ile jeszcze tego zobaczymy do premiery.
 • avatar
  Konto usunięte
  widziałem ostatnio taką obudowę, śledzie były powkręcane "od góry"...ciekawe rozwiązanie, przewody były schowane pod panelem, dostęp do nich bezproblemowy i szybki.
 • avatar
  szawel
  Tonący zdjęcia się chwyta ;) Wszystkie te newsy i fotki od NV przyjmuję z uśmiechem politowania. Jednak życzę im ostatecznie sukcesu z tym ich Fermi czy co tam sklejają, bo bez konkurencji będziemy płacić za karty graficzne 3x więcej.
 • avatar
  zomb6t
  Bazując na tak niekompletnych danych mogę pokusić się o papierowe oszacowanie wydajności tej karty wg mnie może ona być szybsza od hd5870 o nawet 70%. Przy tym założeniu cena tego monstra przekroczyłaby 2000 zł.
  Zobaczymy jak to szacowanie będzie się miało do testów po premierze.
 • avatar
  zielarz
  za czullo, to fake, koleś krzywo palec trzyma, jakoś tak bez przekonania..
 • avatar
  Konto usunięte
  nooo zapowiada sie mily hardcore ;)
  wreszcie bede mial powod zeby zmienic karte :)
  Mam tylko nadzieje ze nie bedzie problemow z zaspokojeniem rynku, tak jest teraz z ATI.
 • avatar
  Konto usunięte
  ehh, to całe fermi... jestem bardzo ciekaw na jakiej fazie produkcji jest naprawdę nvidia. Patrząc na te wszystkie zdjęcia wygląda na fazę testów i końcowych poprawek. A do premiery... jeszcze może nawet 4 miechy.
  A rozmiar tych 2 ze zdjęcia jest jak najbardziej dobry, oby rzeczywiście można było zmieścić wydajność HD5870 w 10,5calach. Bo mi osobiście nie podoba się,ze grafika to już prawie połowa krzemu w całym komputerze... I ja mogę poczekać nawet dłużej pod warunkiem,że produkt będzie BARDZO dobry.
 • avatar
  Konto usunięte
  Te karty już od dawna są wyprodukowane, ale nie ma takiego nakładu żeby w tym czasie była premiera układu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

  PS. nie wiem co macie z tymi fakami skoro nic nie widać, to że radeon ma ponad 30 cm to nie znaczy że nvidia musi identyczne produkować, a co do postu zielarza to żal...