Gadżety

Unitra SmartBand U1: funkcjonalna opaska z Polski

przeczytasz w 1 min.

Ten gadżet spełnia trzy podstawowe zadania: monitoruje naszą aktywność, wyświetla powiadomienia ze smartfona i pozwala zarządzać domowym systemem.

Unitra SmartBand U1

W ubiegłym roku na rynek powróciła legendarna polska marka Unitra. Właściciele postanowili przywrócić jej dawny blask, zachowując przy tym trzy najważniejsze cechy: podążanie za trendami, stawianie na jakość oraz współpracowanie z innymi producentami. Dlatego też ostatnio zawarte zostało partnerstwo z polską firmą OORT, która ceniona jest na całym świecie (między innymi przez Gartnera) za jej rozwiązania z sektora Internetu Rzeczy. Owocem współpracy jest inteligentna opaska SmartBand U1, która spełnia trzy zadania. 

Unitra SmartBand U1 wygląd

Po pierwsze, jak przystało na tego typu gadżet, na jego ekranie wyświetlane mogą być powiadomienia ze smartfona (z systemem iOS 8+ lub Android 4.3+): tytuły wiadomości e-mail, treści SMS-ów, informacje z aplikacji, przypomnienia z kalendarza itp. Po drugie, urządzenie pełni funkcję opaski fitness, co oznacza, że pozwala monitorować aktywność użytkownika (mierzyć liczbę kroków, spalone kalorie, przebyty dystans). Wreszcie po trzecie, SmartBand U1 staje się integralną częścią domowego systemu OORT, pozwalając użytkownikowi na sterowanie oświetleniem czy ogrzewaniem.

Unitra SmartBand U1 ekran

Opaska SmartBand U1 ma nienarzucający się, uniwersalny wygląd. Do tego jest odporna na negatywne działanie kurzu i wilgoci (producent twierdzi, że można z nią brać prysznic, ale nie zaleca kąpieli). Urządzenie zostało też wyposażone w energooszczędny wyświetlacz OLED o przekątnej 0,88 cala i akumulator, który pozwalać ma nawet na tydzień bezproblemowej pracy na jednym naładowaniu. Gadżet jest już dostępny w sklepach na ternie naszego kraju, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 249 złotych.

Źródło: Unitra, OORT

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jaredj
  0
  Słowem - ta opaska nie wyświetla nic, co by usprawiedliwiało OLED. Dlaczego nie zastosowali einka? Czas działania na pewno jeszcze by się wydłużył.
  • avatar
   kerry_sd
   0
   z jakimi systemami działa?
   • avatar
    Elektromonter
    0
    Jeśli opaska jest odporna na kurz i można brać z nią prysznic, ale nie można się z nią kąpać, to musi mieć stopień ochrony IP67.
    Dla tych co nie wiedzą. Cyfra 6 oznacza ochronę zapewniającą pyłoszczelność. Cyfra 7 oznacza Ochronę przed zalaniem wodą.