Bezpieczeństwo

Usuń Confickera ze swojego domowego komputera

przeczytasz w 1 min.

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, opublikował w autorskiej Encyklopedii Wirusów VirusList.pl nowy artykuł pt. „Usuń Confickera ze swojego domowego komputera”. Artykuł w przystępnym języku podsumowuje dotychczasową wiedzę o jednym z najgłośniejszych zagrożeń IT oraz zawiera porady pozwalające na uchronienie się przed szkodnikiem i wyleczenie swojego komputera.

Niepotrzebne sianie paniki? Najpierw przez kilka tygodni czytasz, że cały Internet może załamać się z powodu jednego robaka komputerowego, a później? Nic się nie dzieje. To prawda – ale tylko częściowa. Conficker był wszechobecny w gazetach, czasopismach, a nawet pojawił się w wieczornych wiadomościach. A mimo to niewiele się zdarzyło – przynajmniej na razie. Wciąż jednak może się zdarzyć. Twórcy tego niebezpiecznego szkodnika prawdopodobnie wstrzymali się z powodu ogromnego nagłośnienia całej sprawy przez media i ekspertów IT.

Nadal jednak istnieją miliony komputerów zainfekowanych Confickerem. Za sprawą naciśnięcia guzika ten podstępny program może uaktywnić się i załadować dowolne oprogramowanie crimeware z Internetu. Confickera z pewnością nie należy lekceważyć. Jednak z pomocą kilku prostych wskazówek i narzędzi z Internetu każdy może się zabezpieczyć i szybko usunąć szkodnika z zainfekowanego komputera.            

Tematy poruszone w artykule:

 • Szczegóły dotyczące robaka komputerowego Conficker.
 • Potencjalne zagrożenie, jakie stanowią nieaktywowane robaki.
 • Strategie i narzędzia służące do rozpoznania i usunięcia Confickera.

Pełny artykuł jest dostępny w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab.

Źródło: Kaspersky

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Problem w tym ze go nie mam.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   http://iv.cs.uni-bonn.de/uploads/media/nonficker_01.zip. Wykryło mi w tym Wirusa