• benchmark.pl
 • Gry
 • Valve zabiera głos w sprawie plotek o pogrzebaniu Half-Life 3
Gry

Valve zabiera głos w sprawie plotek o pogrzebaniu Half-Life 3

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
27 komentarzy Dyskutuj z nami

Było gorąco, ale czarny scenariusz chyba się nie sprawdzi.

Half Life 3

Zapowiedź jakiej gry ucieszyłaby teraz największą liczbę graczy? Pytanie banalne, bo każdy wie, że mowa tutaj o Half-Life 3 i dlatego też doniesienia, jakie pojawiły się w weekend wielu wręcz zmroziły. Na szczęście był to fałszywy alarm.

Wszystkiemu winien jest tym razem program The Know, a właściwie jego autorzy wygłaszający w ostatnim odcinku prawdziwe rewelacje. Powołując się na swoje źródła stwierdzili, iż Half-Life 3 został ostatecznie przez producenta pogrzebany i to pomimo tego, że fabuła była już niemal kompletna. Jeśli dodać do tego fakt, że The Know publikowało w przeszłości bardzo trafne przecieki nie ma się co dziwić, że wywołano tym razem sporą burzę.

Można było zatem spodziewać się, że sprawa zostanie szybko skomentowana i tak też się stało. Marc Laidlaw z Valve zdecydowanie zdementował powyższe rewelacje i stwierdził, że to jedynie trolling i próba zwrócenia na siebie uwagi. Wyśmiana została również teza, iż fabuła jest gotowa i będzie teraz dorabiana do niej cała reszta.

„Historia jest częścią każdej gry. Nie istnieje jako osobny skrypt, który przekazywany jest do projektantów, którzy mają za zadanie nadanie mu atrakcyjności poprzez dodanie zagadek i walki.”

Odcięcie się o tych mało przyjemnych informacji może cieszyć, ale nie zmienia to tego, że oficjalnie w sprawie Half-Life 3 nie wiemy praktycznie niczego.

Źródło: dsogaming

Komentarze

27
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Plus jest taki, że Valve zostało niejako podstępem zobligowane do zabrania głosu w tej sprawie a to pozwala nadal mieć nadzieję, że ta marka jeszcze coś dla nich znaczy.
  13
 • avatar
  Ciekawe ilu ludzi już wykitowało czkając na Half Life 3.
 • avatar
  Trzy razy podchodzilem do HL2 i najdluzej wytrzymalem ok. 4h. W ogole mnie klimat ani fabula nie wciagnela. Dla mnie to jedna z niewielu podobno wybitnych gier ktore uwazam za przereklamowane.
 • avatar
  Koniec koncow pewnie sie pojawi. Tylko nawet samo Valve nie wie tego do konca... kiedy. Mimo wszystko czekam z niecierpliwoscia!!
 • avatar
  tylko żeby HL3 nie skończył jak ostatni duke produkowany z 10 lat a jak już wyszedł.... to wszyscy żałowali że wyszedł ...
 • avatar
  "ale nie zmienia to tego, że oficjalnie w sprawie Half-Life 3 nie wiemy praktycznie niczego."

  I dobrze. Po to jest tajemnica. tajemnica służy Mocy.
  Zdradzanie szczegółów pracy przed ukończeniem zakłóca proces tworzenia bo każda pozytywna czy negatywna myśl w subtelny sposób wpływa na ostateczny kształt.
  Jeśli by zdradzić szczegóły na zbyt wczesnym etapie prac, czar pryska, moc blednie a projekt staje się niestabilny.

  Niech więc twórcy trzymają w tajemnicy wszystko do samego końca a ich praca będzie chroniona, stabilna i ma szansę dać piorunujący efekt.
 • avatar
  HL3 Confirmed?!
  -1
 • avatar
  Orientuję sie ktos czy swiat Zen pojawił sie juz w odnowionej części jedynki ? Juz jakis dłuższy czas temu przestałem śledzić czy juz zrobili czy nie. Niby byl kiedys Zen ale byla to wersja gorzej niż beta bety
  -2
 • avatar
  HL3 jest pogrzebany i nie chcą tego przyznać może pojawi się jakimś cudem w 2030r :D
  -2
 • avatar
  e tam. HL jakis rewelacyjny nie jest. Od zwykla strzelanka z nudnymi momentami
  -4
 • avatar
  Kurek zrobi HL 3. Musi zrobić, ponieważ epizod 2 skończył się mocnym cliffhanger'em, a poza tym były obietnice że zrobią epizod 3. To tak jakby pójść do kina na film, a po gdzinie zobaczyć napis "to be continued".
  Firma Gabena od 8 lat leci sobie z nami, wiernymi fanami, że już bardziej chyba się nie da, ale wierzę, że w końcu wyjdzie kolejna część. Jestem tego pewien.
 • avatar
  Oby tylko HL3 nie skończył jak Dune Nukem :s