Oprogramowanie

Vista poza kręgiem zainteresowań hackerów. Jeszcze!

przeczytasz w 0 min.

Internetowy serwis Infoword podaje, że według przeprowadzonych przez firmę McAfee badań, system operacyjny Windows Vista nie jest w stanie odpowiednio radzić sobie z czyhającymi w sieci zagrożeniami. Co więcej, McAfee jest przekonany, że forma zabezpieczeń w Viście jest wręcz iluzoryczna. Póki co brak większych problemów z Vistą to zasługa samych użytkowników, którzy niechętnie przesiadają się na nowy OS.

Ponieważ udział Visty w rynku systemów operacyjnych ciągle wynosi poniżej 10%, to główne siły twórców trojanów i innych paskudztw, póki co skupione są na ważniejszych systemach – oczywiście chodzi tu o popularne XP. Doniesienia McAfee są dość rozbieżne z najnowszymi publikacjami Microsoft, w których donosi on że Vista jest w stanie zapewnić większe bezpieczeństwo niż XP z dodatkiem Service Pack 2. Specjaliści od wirusów są przekonani, że Microsoft poszedł nieco na skróty i zaprezentował wyniki nieco koloryzujące rzeczywisty stan zabezpieczeń systemu – chodzi tu m.in. o samą procedurę testową uwzględniającą ataki systemu przez niewyspecjalizowane aplikacje.

Przewiduje się, że wraz ze zwiększaniem się popularności Visty, pojawi się znacznie więcej zagrożeń. Tym progiem będzie 10% udział w rynku – póki co około 8%.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!