Oprogramowanie

Vista poza kręgiem zainteresowań hackerów. Jeszcze!

przeczytasz w 0 min.

Internetowy serwis Infoword podaje, że według przeprowadzonych przez firmę McAfee badań, system operacyjny Windows Vista nie jest w stanie odpowiednio radzić sobie z czyhającymi w sieci zagrożeniami. Co więcej, McAfee jest przekonany, że forma zabezpieczeń w Viście jest wręcz iluzoryczna. Póki co brak większych problemów z Vistą to zasługa samych użytkowników, którzy niechętnie przesiadają się na nowy OS.

Ponieważ udział Visty w rynku systemów operacyjnych ciągle wynosi poniżej 10%, to główne siły twórców trojanów i innych paskudztw, póki co skupione są na ważniejszych systemach – oczywiście chodzi tu o popularne XP. Doniesienia McAfee są dość rozbieżne z najnowszymi publikacjami Microsoft, w których donosi on że Vista jest w stanie zapewnić większe bezpieczeństwo niż XP z dodatkiem Service Pack 2. Specjaliści od wirusów są przekonani, że Microsoft poszedł nieco na skróty i zaprezentował wyniki nieco koloryzujące rzeczywisty stan zabezpieczeń systemu – chodzi tu m.in. o samą procedurę testową uwzględniającą ataki systemu przez niewyspecjalizowane aplikacje.


Przewiduje się, że wraz ze zwiększaniem się popularności Visty, pojawi się znacznie więcej zagrożeń. Tym progiem będzie 10% udział w rynku – póki co około 8%.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login