Oprogramowanie

VLC odtworzy 360-stopniowe filmy

przeczytasz w 1 min.

Jeśli chodzi o odtwarzanie plików wideo, to dla programu VLC nie ma rzeczy niemożliwych. Oto kolejny dowód, potwierdzający to stwierdzenie.

VLC to aplikacja, która znana jest z tego, że jest w stanie odtworzyć właściwie każdy format wideo na dowolnej platformie. Do tej pory miała jednak pewne ograniczenie, mianowicie nie radziła sobie z filmami 360°. Już niedługo.

Każdy chętny już dziś może pobrać testową wersję programu VLC 360, który – jak nietrudno się domyślić – wyróżnia się tym, że jest w stanie odtwarzać filmy i zdjęcia 360°. Aplikacja dostępna jest na komputery z systemami Windows (od 7 wzwyż) oraz macOS (od 10.10 wzwyż). Obraz na ekranie przesuwać można myszką lub klawiaturą.

Jeśli testy wypadną dobrze (a na razie idą świetnie), to funkcja ta stanie się integralną częścią najbliższego wydania odtwarzacza, czyli VLC 3.0. Debiutu należy się spodziewać lada dzień. 

Zespół rozwijający odtwarzacz VLC zapowiada też, że już teraz planuje wprowadzenie obsługi 360-stopniowych materiałów na platformach innych niż komputery osobiste. Wymienia się przede wszystkim systemy mobilne Android i iOS oraz konsole do gier i gogle VR, takie jak HTC Vive, Oculus Rift, Google Daydream czy OSVR.

Źródło: Engadget, VLC

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!