• benchmark.pl
 • Gry
 • W sierpniu ruszy impreza VR Jam - trzy tygodnie tworzenia gier dla okularów VR Oculus Rift
Gry

W sierpniu ruszy impreza VR Jam - trzy tygodnie tworzenia gier dla okularów VR Oculus Rift

przeczytasz w 1 min.

Na początku sierpnia ruszy akcja VR Jam. Idea zabawy to tworzenie gier dla okularów VR Oculus Rift, na zwycięzców czekają nagrody.

vr jam akcja tworzenie gier okulary oculus rift

Firma Oculus zajmująca się rozwojem VR Oculus Rift – okularów wirtualnej rzeczywistości, zapowiedziała, że będzie współgospodarzem sierpniowej imprezy VR Jam, w której zespoły deweloperów będą rywalizować ze sobą, tworząc jednocześnie gry dla wspomnianych okularów.

Impreza VR Jam jest organizowana wspólnymi siłami przez firmę Oculus oraz IndieCade. Uczestnicy akcji będą mieli za zadanie w ciągu trwania imprezy przygotować innowacyjną grę, wykorzystującą potencjał wirtualnej rzeczywistości drzemiący w okularach VR Oculus Rift.

Dla uczestników przygotowano łącznie do rozdysponowania 50 tysięcy dolarów, z czego 10 tysięcy trafi do zwycięskiego zespołu. Dodatkowo zwycięzcy otrzymają możliwości uczestnictwa i prezentacji przygotowanej przez siebie gry na IndieCade Festival 2013, który odbędzie się w Los Angeles w dniach 3-6 października.

vr jam akcja tworzenie gry oculus rift okulary

Impreza dla twórców gier VR Jam rozpocznie się 2 i potrwa do 25 sierpnia. Finaliści zostaną wyłonieni 13 września, zwycięzców poznamy zaś 19 września. Na koniec warto dodać, że to nie ostatnia akcja promująca okulary VR Oculus Rift, już bowiem twórcy mają plany na kolejne równie ciekawe wydarzenia.

vr jam akcja sierpień tworzenie gier okulary vr oculus rift

Zapisy na imprezę VR Jam są prowadzone na stronie OculusVR.

Źródło: VG24/7, Eurogamer, OculusVr

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  verona
  14
  Ah benchmark znowu na topie, jak miło...

  Oculus Rift to ostatnio jedna z najbardziej wyczekiwanych i głośnych nowinek technicznych, zaraz po okularach google.

  Benchmark to duży serwis o tematyce IT prowadzony przez dużą firmę komputerową Komputronik.

  Tak więc co powinien robić zespół redaktorów takiego dużego serwisu? A no oczywiście być na bieżąco, śledzić wszystkie nowinki, popularne firmy i tylko czekać na nowe informacje by przekazać je czytelnikom portalu... Ale po co, najpierw lepiej poczekać aż doda dobreprogramy i inne konkurencje, i po KILKU DNIACH dopiero raczyć coś napisać.

  Ale "gdy się człowiek spieszy to diabeł się cieszy" prawda? Widać droga redakcja wręcz żyje tym przysłowiem patrząc na każdy kolejny "news".

  PS polecam sprawdzić znaczenie słowa "news" - oznacza nowinę. Ale tutaj największe medium czyli internet spowalnia do prędkości gazety (i to jeszcze miesięcznika) jeśli chodzi o przekazywanie informacji.

  Tak tak narzekam, ale boli mnie to że taki portal jest zawsze z tyłu, blogi prowadzone przez pasjonatów są szybsze jeśli chodzi o informacje, a przecież redaktorzy tutaj nie piszą tego dla hobby ale raczej dostają za to wypłatę.
  • avatar
   Anonim20
   1
   PewDiePie ten pajac ma filmik jak gra przy pomocy tego urządzenia
   jak w każdym filmiku emocje to część aktorstwa
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Programiści są odpowiedzialni jedynie za kilka % pracy wymaganej do zaprojektowania gry. Niezbyt rozumiem jak sami programiści mają zająć się całością pracy w tym konkursie.