Gry komputerowe

Gra World of Tanks na konsole? Wargaming przejmuje studio Day 1

przeczytasz w 1 min.

Przejęcie studia Day 1 kosztowało producenta World of Tanks 20 milionów dolarów - opłaci się?

Wargaming West studio

Studio Wargaming poinformowało o przejęciu amerykańskiego producenta Day 1, czego wynikiem będzie nowa gra na konsole.

Wargaming to studio, mające na swoim koncie ponad 15 gier z gatunku Free-To-Play MMO, z czego najbardziej znaną jest bez wątpienia World of Tanks, której liczba graczy przekroczyła już 40 milionów

Po ubiegłorocznym przejęciu firmy BigWorld Pty Ltd., która dostarcza silnik graficzny i oprogramowanie pośrednie na serwery, Wargaming poczynił kolejny krok. Pozyskał amerykańskie studio Day 1, słynące między innymi z konsolowych portów gry F.E.A.R., za kwotę 20 milionów dolarów amerykańskich.

Nowo otwarty oddział Wargaming West będzie miał swoją siedzibę w Chicago. Deweloperzy zajmą się tytułem przeznaczonym na konsole. Niestety jak dotąd nie poznaliśmy więcej informacji – to jednak wkrótce powinno się zmienić.

„Ruch w kierunku produkcji gier na konsole to olbrzymi krok dla Wargamingu, jako że zaznaczamy swoją obecność na nowych platformach sprzętowych. Wkrótce podzielimy się pierwszymi efektami naszej pracy” - powiedział Victor Kislyi, prezes Wargaming.

“Wargaming to lider segmentu free-to-play, który ustanawia poziom jakości, do którego wszyscy równają. Nasz zespół już nie może się doczekać, aby rozpocząć pierwszy konsolowy projekt dla Wargaming” - powiedział Denny Thorley, nowy szef studia Wargaming z siedzibą w Chicago.

Źródło: Wargaming

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Szkoda, że nie ma odpowiedzi "Chyba im sufit na łeb spadł"
  • avatar
   Dragonik
   5
   World of tanks na konsole, leczyć się trzeba panowie leczyć
   • avatar
    cocaine01
    1
    Niech zrobią jakis free-to-play na konsolki, bedzie super
    • avatar
     Spikeblade
     0
     Może niech naprawią najpierw błędy, a później zabiorą się za port na konsole - przecież to będzie straszne :)
     • avatar
      Konto usunięte
      -7
      Czekam aż ktoś wyskoczy z textem "na konsolach znowu będą mieli autoaim-a"
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       co do wydajności WoTa na PC ,to po upd.8.3 mi spadły znacznie FPS-y i automat zmienił ustawienia na średnie z wysokich ,ale wczoraj zmieniłem na maxymalne i 3xbufor ON i klatki mi poszły w górę na 40-80 fps lol :O) - sprawdźcie u siebie ...
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Teraz kazdy bedzie mogl sobie poczolgowac na konolach ;)
        • avatar
         kombajn
         0
         Powiem tak jak dodadzą graczy WOT konsolowych do bitew z graczami na PC to... będzie niezła rzeź niewiniątek, a jak postawią osobne serwery na konsole to z kolei odpadnie im argument największej ilości graczy na świecie, bo gra będzie startować od zera
         • avatar
          takewon
          0
          Mam tylko nadzieję, że jeżeli dojdzie już do portu tej gry, nie połączą oni serwerów graczy pc z graczami konsolowymi, gdyż to zabije dotychczasową frajdę z gry. Trudno bowiem znaleźć sposób kontroli pojazdem za pomocą pada bez bez autoaim'a, bo przecież nie każdy gracz konsolowy ma opanowaną kontrolę nad precyzyjnym celowaniem gałką.