Ciekawostki

Wartość AMD wyraźnie rośnie. Ceny akcji pną się w górę

przeczytasz w 1 min.

Od początku tego roku koncern AMD notuje pokaźny wzrost wartości akcji. Akcje AMD w ciągu trzech miesięcy podwoiły swoją wartość. Jeszcze z końcem listopada zeszłego roku płacono 1.80 dolara za akcje firmy, teraz papiery wartościowe korporacji z Sunnyvale kosztują aż 4.34 dolara za akcje.

Ciekawostką jest to, że jeszcze miesiąc temu za akcje AMD płacono 3.33 dolara. Wygląda na to, że ten kto zakupił w ubiegłym roku akcje koncernu Advanced Micro Devices może sporo teraz na nich zarobić.

Jak widać, firma powoli pnie się w górę, na nowo konkurując z Intelem i Nvidią. Czyżby wdrożone plany naprawcze przynosiły pozytywne skutki?

Źródło: nvision.pl

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  suntzu
  0
  Autor nie dostzegł paru ważnych rzeczy.

  Po pierwsze AMD przejęło ATI i jest dużo większą firmą niż wcześniej, a mimo to wciąż ich kurs jest sprzed paru nastu lat lata 80 początek 90 (nie wiem czy separacja AMD i FAB-ów dobiegła konca).

  Po drugie, teraz jest hossa i wszyscy pną się w górę, a zasada jest taka im wyżej wejdziesz tym niżej upadniesz... AMD zrobiło duże kroki, ale teraz jest tzw realizacja zysków, ci co kupili akcje chcą je teraz sprzedać, im wyższy będzie kurs tym więcej ludzi będzie chcący zrealizować zyski... im więcej tych ludzi tym niżej kurs padnie, a jak przekroczy pewne krytyczne progi to może zapikować nawet w okolicach 1,5dolara

  Po trzecie im większe wahania kursów tym gorzej, najlepiej by było gdyby kurs był stabilny i zmieniał się powoli, tak dynamiczna zmiana nie jest dobra i bardziej przypomina rosyjską ruletkę, albo spekulacje naszą walutą (złoty 4,9)

  ----> Podawania takich faktów bez analizy bardziej przypomina taką opinię z cyklu "Najwięcej dzieci urodziło się w kwietniu, bo była rekordowa inwacja bocianów"
  • avatar
   suhmih
   0
   wartosc dolara kiedys byla wieksza niz teraz takze nie ma co porywnywac tych wartości jak 1:1
   • avatar
    suhmih
    0
    wartosc dolara kiedys byla wieksza niz teraz takze nie ma co porównywac tych wartości jak 1:1