Aplikacje mobilne

TikTok zostanie zakazany w USA? Szef platformy wzywa do sprzeciwu

przeczytasz w 2 min.

TikTok może zostać zakazany w Stanach Zjednoczonych. Przed nami głosowanie nad ustawą w Senacie, ale szef platformy już wzywa użytkowników do sprzeciwu wobec kontrowersyjnego prawa.

TikTok to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie, z której korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Z aplikacją TikTok związane są jednak poważne zarzuty dotyczące gromadzenia danych z telefonów.

TikTok zostanie zakazany w USA?

Niedawno Amerykanie zaczęli pracować nad ustawą, która ma zakazać używania aplikacji Tik Tok (jedynym rozwiązaniem byłaby sprzedaż aplikacji podmiotowi, który nie jest związany z chińskim rządem).

Niedawno ustawa została przegłosowana w Izbie Reprezentantów. Przed nami jeszcze głosowanie w Senacie. Co prawda jeszcze nie opracowano tutaj ustawy towarzyszącej, więc proces decyzyjny potrwa trochę dłużej, ale istnieje duże prawdopodobieństwo zablokowania aplikacji w Stanach.

Prezydent Joe Biden oświadczył, że jeśli dana ustawa zostanie przegłosowana zarówno przez Izbę Reprezentantów, jak i przez Senat, będzie zobowiązany ją podpisać.

Szef TikToka wzywa do sprzeciwu

Shou Zi Chew opublikował oświadczenie, w którym komentuje głosowanie Izbyt Reprezentantów w sprawie TikToka. Szef TikToka apeluje do użytkowników aplikacji, aby sprzeciwili się zakazowi.

"Proces ten był tajny, a ustawa została przeforsowana z jednego powodu: jest to zakaz. Mamy nadzieję, że Senat weźmie pod uwagę fakty, wysłucha swoich wyborców i zda sobie sprawę z wpływu na gospodarkę, 7 milionów małych firm i 170 milionów Amerykanów, którzy korzystają z naszej usługi."

TikTok broni się, że platforma nie znajduje się pod wpływem chińskiego rządu i nigdy nie udostępnił ani nie otrzymał prośby o udostępnienie danych użytkowników chińskiemu rządowi.

Przy okazji warto wspomnieć, że do tematu TikToka niedawno odniósł się Krzysztof Gawkowski - polski minister cyfryzacji zaleca, by urzędnicy administracji nie instalowali na swoich urządzeniach TikToka.

Źródło: The Verge, TikTok

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  StopKoalicjaDrozyzny
  0
  Polaku obudź się!!! Ryzy zdrajca Tusk ze swoją neo koalicja drożyzny cie oszukał!!
  Wszystko co obiecał ryży w kampanii wyborczej okazało się KŁAMSTWEM!!!
  Miało być paliwo po 5 zł a mamy coraz bliżej 7 zł!! 0 wat na podstawowe produkty żywnościowe przez Tuska i jego koalicje drożyzny zostanie zniesiony 1 Kwietnia!!! Tak to nie będzie prima aprilis i od kwietnia zapłacisz Polaku ponad 100 zł więcej miesięcznie!!!!
  Następne do kasacji będzie wprowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości tarcza energetyczna od 1 lipca, wiec kolejne 100 zł wypracuje ci miesięcznie z twojego portfela ale to początek bo jak prąd zdrożeje to Polaku zapłacisz więcej za mieszkanie i wszelkiego rodzaju usługi.
  Sprzeciw się koalicji drożyzny ryżego Tuska i zagłosuj na Prawo i Sprawiedliwość już w wyborach do europarlamentu!!! W 2025 zagłosuj na kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski a następnych wyborach parlamentarnych głosuj na Prawo i Sprawiedliwość!!!!
  Dość kłamstw zdrajcy Tuska!!! Polaku odsuń tego ryżego cwanego lisa od władzy raz na zawsze!!!!
  • avatar
   Kenjiro
   0
   Skoro TikTok twierdzi, że nie miał nigdy powiązań z chińskim rządem, to w pewnością nie będzie mieć nic przeciwko przeprowadzeniu audytu, a wręcz kontroli w siedzibie firmy przez niezależnych specjalistów.
   • avatar
    rafael
    0
    To jest narzędzie dywersji chińskich komuchów, o czym bardzo łatwo się przekonać. Działa według znanego schematu: demoralizacja, destabilizacja, kryzys, normalizacja. Powinien być zakazany w każdym kraju, który chce mieć spokój.
    • avatar
     BariGT
     0
     Tak jak uważam tiktoka za najwieksze internetowe raczysko nie usprawiedliwia totalitarnych metod. BTW - FB juz ukarano za udowodniony handel danymi i rozmowami?