Oprogramowanie

Weekendowe załamanie Windows Genuine Advantage

przeczytasz w 0 min.

Wielu użytkowników oprogramowania Microsoftu przeżyło w ten weekend duży szok, kiedy okazało się, że nie są w stanie dokonać aktywacji swoich Windows XP, Windows Vista oraz Microsoft Office. Koncern z Redmond twierdzi, że jego serwery Windows Genuine Advantage zawiesiły się w ten weekend, co sprawiło, że użytkownicy otrzymywali nieprawidłowy sygnał, że ich oprogramowanie nie jest legalne.

Według bloga prowadzonego przez twórców WGA, problem z serwerami wystąpił w piątkową noc, ale od tamtego czasu został rozwiązany i aktywacje odbywają się już bez problemów.


Użytkownicy Windows XP, których kopie zostały uznane za nielegalne nie mieli wielkiego problemu – system ten wyświetla po prostu stosowną informację, nie przeszkadzając w żaden sposób w pracy. Gorzej wygląda sprawa w przypadku Windows Vista – nie przejście weryfikacji WGA powoduje w nim wyłączenie Aero oraz konieczność restartowania systemu co godzinę.

Microsoft zaleca użytkownikom ponowną walidację swoich kopii na stronie http://www.microsoft.com/genuine aby odtworzyć poprawny stan aktywacji systemu. Po rewalidacji należy zrestartować komputer.


Wygląda na to, że czarne przewidywania analityków, którzy ostrzegali przed potencjalnymi globalnymi problemami, jakie czekają oprogramowanie z zaimplementowaną koniecznością aktywacji, po części się spełniły. Niestety nic nie wskazuje na to, aby Microsoft miał zrezygnować z tego systemu zabezpieczania swoich produktów przed piractwem.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login