Aplikacje mobilne

WhatsApp to król komunikatorów - aplikacja osiągnęła niesamowity wynik

przeczytasz w 1 min.

WhatsApp dołączył do wąskiego grona aplikacji, którym udało się przyciągnąć do siebie 2 miliardy użytkowników. To robi wrażenie!

WhatsApp ma już 2 miliardy użytkowników – tempo wzrostu robi wrażenie

Płacąc 19 miliardów dolarów, Facebook przejął WhatsApp w 2014 roku – wtedy z komunikatora korzystało 500 milionów osób. Dwa lata później był ich już miliard, a w 2018 roku ogłoszono, że przekroczona została bariera 1,5 miliarda użytkowników. Cóż za regularność i cóż za tempo! Minęły kolejne dwa lata, a licznik wskazuje już ponad 2 miliardy kont

Dlaczego tak chętnie korzystamy z WhatsApp? Trzeba by wspomnieć przede wszystkim o dwóch powodach. Pierwszym z nich jest prostota i lekkość samej aplikacji. Równie ważne (a może i ważniejsze) jest to, że to dość bezpieczny komunikator, jako że zastosowano w nim szyfrowanie end-to-end i wyeliminowano przechowywanie danych na serwerach (treści są zapisywane wyłącznie na urządzeniach rozmówców). 

WhatsApp smartfon

„Prywatne rozmowy, które niegdyś były możliwe tylko osobiście, pomimo olbrzymich odległości dziś mogą odbywać się dzięki błyskawicznym czatom i rozmowom wideo. Za pośrednictwem WhatsApp dochodzi do wielu znaczących i wyjątkowych momentów, a ten kamień milowy osiągamy z pokorą i zaszczytem” – możemy przeczytać we wpisie na oficjalnym blogu WhatsApp.

WhatsApp to trzecia aplikacja w „dwumiliardowym” gronie

WhatsApp jest trzecią aplikacją, które udało się zgromadzić dwumiliardową społeczność i zarazem drugą z grupy Facebooka. Jako pierwsza taki wynik osiągnęła właśnie oficjalna aplikacja portalu społecznościowego Marka Zuckerberga (z której dziś już korzysta ponad 2,5 miliarda osób). Trzecim programem w tym gronie jest natomiast YouTube. 

Facebook zdecydowanie ma powody do świętowania, a ten magiczny wynik jest tylko jednym z powodów. Społecznościowy gigant pochwalił się ostatnio, że każdego dnia aż 2,26 miliarda osób uruchamia co najmniej jedną z aplikacji wchodzących w skład jego grupy, a to: Facebook, Messenger, Instagram i (właśnie) WhatsApp. Tak, „gigant” to dobre słowo.

Źródło: WhatsApp, Digital Trends, TechCrunch

Czytaj dalej o aplikacjach:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Irrlicht
  1
  "Dwa lata później był ich już milion." – z liczebnika cyferki powyciekały ;-)
  • avatar
   owatanka
   0
   Popularnosc nie dziwi skoro ma zwiazek z facebookiem ja raczej wole apke line mam i na telefonie i na kompie ale w zasadzie nie ma co sie brandzlowac nad tym ktory komunikator jest lepszy bo wiekszosc tych na rynku oferuje to samo a te mniej konkurencyjne juz sie nie licza.