Internet

WhatsApp jeszcze w tym roku uruchomi usługę połączeń głosowych

przeczytasz w 1 min.

VoIP sprawić ma, że WhatsApp stanie się bezpośrednią konkurencją dla Skype'a.

WhatsApp logo

Aplikacja WhatsApp została przed kilkoma dniami nabyta przez Facebooka, co zaowocowało tym, że użytkownicy zaczęli obawiać się o jego przyszłość. Wygląda jednak na to, że mogą oni spać spokojnie – właściciele zapowiadają bowiem rozwój w dobrym kierunku. Już w drugim kwartale bieżącego roku do aplikacji dodana ma zostać usługa połączeń głosowych VoIP, dzięki którym WhatsApp będzie mógł stanąć do bezpośredniej walki z takimi gigantami jak chociażby Skype.

Nabycie usługi WhatsApp przez Facebook było jednym z najgorętszych wydarzeń ubiegłego tygodnia w branży internetowej. Według analityków transakcja ta ma na celu przede wszystkim wzmocnienie udziału portalu Marka Zuckerberga na urządzeniach mobilnych, a najnowsze ogłoszenie zdaje się potwierdzać tę tezę.

Mimo to zapowiedź wprowadzenia usługi połączeń głosowych była sporym zaskoczeniem, jako że właściciele aplikacji WhatsApp wciąż powtarzali, że najważniejszą jej cechą jest prostota. Według prezesa Jana Kouma VoIP jednak nie zaszkodzi, ponieważ aplikacja jest bardzo „lekka”. Dodał też, że w kwestiach fundamentalnych nic się nie zmieni – WhatsApp wciąż będzie koncentrował się na prostocie.

Dzięki wprowadzeniu usługi VoIP aplikacja WhatsApp będzie mogła nawiązać bezpośrednią walkę z takimi platformami jak Skype czy Viber, które dotychczas oferowały szersze możliwości. Ponadto, decyzja ta może pozytywnie wpłynąć na dynamiczny rozrost bazy użytkowników – ta w ciągu jednego tylko tygodnia wzrosła o 15 milionów i dziś wynosi już 465 mln.

Źródło: VR-Zone

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    miedzianek
    3
    Jak to ktos gdzies fajnie zauwazyl: aplikacja jest za darmo w Apple Store, wiec Facebook niezle przeplacil;D

    Rynek zaczyna sie coraz bardziej laczyc w mega korporacje, niedlugo Coca Cola czy Pampers beda nalezec do Google/Samsung/Microsoft....