Internet

Światowa Organizacja Zdrowia dołącza do TikToka

przeczytasz w 1 min.

Koronawirus sieje coraz większy postrach, w dużej mierze dzięki fałszywym informacjom na jego temat. Jednak walka z dezinformacją także przybiera na sile. WHO nie siedzi bezczynnie i uczy ludzi jak postępować, aby zwiększyć szanse na uniknięcie zakażenia.

Światowa Organizacja Zdrowia chce zapewnić rzetelne i najbardziej aktualne porady dotyczące zdrowia publicznego. Częścią jej pracy jest założenie kont na portalach społecznościowych i zapewnienie ludziom dostępu do informacji.

Podjęto się nierównej walki z dezinformacją i całą plagą fake newsów o koronawirusie, jakie rozprzestrzeniają się po internecie niesamowicie szybko. WHO i inne organizacje spędziły ostatnie tygodnie zmagając się z nieprawdziwymi informacjami na portalach społecznościowych.

TikTok i koronawirus

Wybór platformy nie był przypadkowy. W ostatnim czasie TikTok dosłownie zalała ogromna fala memów na temat koronawirusa. Niektórzy użytkownicy nawet udawali zarażonych, albo sugerowali, że to ich znajomy złapał wirusa jako pierwszy w kraju. Jedni sobie żartują, inni zaczynają się bać. Jedno jest pewne – temat koronawirusa wywołuje coraz większe napięcie, które za moment może przerodzić się w panikę.

Dlatego pierwszy opublikowany film WHO opowiada o środkach, które ludzie powinni podjąć w celu ochrony przed nowym wirusem. Organizacja zachęca również do odwiedzenia swojej strony internetowej, aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienia.

@who

We are joining @tiktok to provide you with reliable and timely public health advice! Our first post: How to protect yourself from ##coronavirus ?

♬ original sound - who

WHO wygra z fake newsami?

Informacje opublikowane przez Światową Organizację Zdrowia są już wyróżnione przez Google. Wyświetlają się na szczycie listy wyszukiwań w wyszukiwarce. FacebookTwitter również umieszczają komunikaty z wiadomościami zachęcającymi do przeczytania aktualnych informacji w sprawdzonych źródłach, np. na stronach rządowych. TikTok teraz łączy użytkowników wyszukujących treści o koronawirusie i WHO.

Światowa Organizacja Zdrowia działa obecnie na wszystkich swoich kontach na różnych portalach społecznościowych. Przydatne infografiki o tym jak chronić się przed infekcją, WHO publikuje na Instragamie.

Źródło: TheVerge

Warto zobaczyć również:

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    -3
    Wszyscy umrzemy od pseudo epidemii https://www.youtube.com/watch?v=AzjJIjYaZgs