Serwery plików NAS

Wi-Fi znowu pod ostrzałem za gotowanie dziecięcych mózgów

przeczytasz w 0 min.

Śledztwo dziennikarskie przeprowadzone przez zespół Panorama z BBC wykazuje, że poziom promieniowania emitowany przez niektóre sieci Wi-Fi zainstalowane w szkołach jest trzykrotnie większy niż przy masztach telefonii komórkowych. Panorama, który niedawno pojawił się w pojedynku ze scjentystami na Youtube, przeprowadził badania, które wskazują, że technologie Wi-Fi mogą emitować niebezpiecznie wysoki poziom promieniowania.

Mimo, że promieniowanie emitowane przez sieci Wi-Fi ma być podobne do promieniowania obecnego przy masztach telefonii komórkowej, jak dotąd nie przeprowadzono jeszcze żadnych badań na temat wpływu promieniowania sieci na zdrowie człowieka, informuje raport na stronie BBC.

Technologia Wi-Fi jest w chwili obecnej instalowana w siedmiu na dziesięć brytyjskich szkół i w połowie szkół podstawowych.

Odkrycia są szczególnie ważne ponieważ czaszki dzieci, które są jeszcze w fazie rozwoju, są cieńsze niż czaszki dorosłych. Testy dodatkowo wykazały, że dzieci absorbują znacznie więcej promieniowania niż dorośli.

Mimo, że odczyty promieniowania mieszczą się bez problemu w ramach bezpieczeństwa ustalonych przez rząd (są około 600 razy mniejsze), niektórzy naukowcy wyrazili w programie swoje obawy i dodali, że obecne standardy bezpieczeństwa powinny być powtórnie przeanalizowane.

Zarówno rząd jak i Światowa Organizacja Zdrowia twierdzą, że Wi-Fi nie jest w stanie 'usmażyć' mózgu.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!