• benchmark.pl
 • Gry
 • Gracze zakupili już ponad 7 milionów gier z serii Wiedźmin
Gry

Gracze zakupili już ponad 7 milionów gier z serii Wiedźmin

przeczytasz w 1 min.

A nie są to jedyne dobre wieści napływające z obozu CD Projekt.

Wiedźmin gra 7 milionów egzemplarzy

CD Projekt zdecydowało się opublikować kilka istotnych informacji związanych z działalnością Grupy w poprzednim roku. Okazuje się, że był on dla polskiego producenta i wydawcy bardzo udany, co daje spore nadzieje na przyszłość.

W poprzednim roku CD Projekt zanotowało 142,2 mln złotych przychodów i aż 14,9 mln złotych zysku netto. Dzięki wysokim przepływom gotówki udało się spłacić 4,74 mln złotych zadłużenia, a na koniec roku CD Projekt  mogło pochwalić się środkami pieniężnymi i ekwiwalentami w wysokości 39,68 mln złotych oraz 805 tys. złotych w pozostałych płynnych aktywach finansowych.

„W zeszłym roku udowodniliśmy, że nawet bez premiery zarabiamy pieniądze. Dzięki temu produkujemy Wiedźmina 3 oraz Cyberpunka 2077 a także realizujemy kilka mniejszych projektów praktycznie bez wykorzystania zewnętrznego finansowania.” – Adam Kiciński, Prezes CD Projekt

Dowiedzieliśmy się również, że sprzedanych zostało już ponad 7 milionów gier z serii Wiedźmin. To bez wątpienia znakomity wynik, który może tylko cieszyć przed premierą Wiedźmina 3: Dziki Gon. Jego premiera została wprawdzie ostatnio przesunięta na przyszły rok, ale ma mieć to dla graczy jedynie korzyści.

„Nie mamy wątpliwości, że jakość Wiedźmina 3 będzie miała istotne, bezpośrednie przełożenie na jego sukces komercyjny i biznesowy. Dodatkowe cztery miesiące pozwolą nam na satysfakcjonujące nas dopracowanie gry w ostatniej fazie produkcji i wielokrotne jej testowanie tak, aby dostarczyć graczom produkt kompletny.”

Warto dodać też, iż CD Projekt rozpoczęło prace nad nowym projektem, który powstaje z myślą o urządzeniach mobilnych. Jest on tworzony już od ponad roku i wedle zapowiedzi premiery doczekamy się jeszcze w tym roku.

„Mogę też równocześnie poinformować dziś o tym, że prowadzimy zaawansowane prace nad kolejnym, dotychczas nieogłoszonym projektem. Wkraczamy nim na zupełnie nowe dla nas terytoria pod kątem rozgrywki i modelu biznesowego.” – Adam Kiciński, Prezes CD Projekt

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć dalszych sukcesów.

Źródło: cdprojekt, techluminal

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  13
  Oby tak dalej !
  • avatar
   Next_Gen_1987
   13
   Zależy jak na to spojrzeć, jeśli będziemy ten wynik porównywać z takim np. Skyrimem to faktycznie jest to trochę mało, ale trzeba wziąć różne czynniki pod uwagę, np. to, że marka ''The Witcher'' nie jest (jeszcze?) tak znana jak np. The Elder Scrolls czy Diablo...
   • avatar
    DyndaS
    1
    Do tego wyniku w dużym stopniu przyczyniły się promocje... jakiś czas temu kupiłem Wiedźmina 2 Edycje rozszerzoną za 5 zł.
    • avatar
     Finear
     -16
     troche mało
     • avatar
      Konto usunięte
      -19
      Kiepsko jak na tak wybitne dwie gry.
      • avatar
       freezoid
       0
       Ruch CDP na ostatni spadek akcji :P
       Kibicuję twórcom i czekam cierpliwie na nowego wiedźmina, bo wiem że warto.