Gry

Wielkie starcie mistrzów StarCrafta - Europa zdominowała Azję

przeczytasz w 1 min.

Kto by się tego spodziewał? Turniej GSL vs. The World, czyli Korea kontra reszta świata, został zdominowany przez Europejczyków. Dziś w Wielkim Finale zobaczymy starcie "Elazera" z "Serralem".

Ciężko powiedzieć, o czym swiadczy obecna sytuacja na scenie SCII  -  czy to początek dominacji zachodnich zawodników, czy chwilowa zadyszka Azjatów? Nie mniej faktem jest, że w finale GSL vs. the World zmierzą się dwaj Europejczycy:  Mikołaj „Elazer” Ogonowski oraz Joona „Serral” Sotala.

Faworytem turnieju jest młody Fin. „Serral” zwyciężył w tegorocznym wiosennym sezonie World Championship Series, a w sezonie letnim zajął drugiej miejsce. Jeżeli chodzi o historię spotkań Mikołaja z Jooną, było ich do tej pory dziewiętnaście z czego  tylko dwa okazaly się zwycięskie dla Polaka. Dzisiejszy dzień jest dobrą okazją, aby nieco wyrównać statystyki.

Zmagania rozpoczną się o godzinie 11.00 . Do zgarnięcia jest 25 tysięcy dolarów. Transmisję z polskim komentarzem będzie można obejrzeć na kanale IndyStarCraft. Mecz odbędzie się w formacie BO7. Przed Wielkim Finałem będzie można obejrzeć mecz drużynowy, w którym zmierzą się drużyny TeamDark oraz TeamSerral.

źrodło: esportnow.pl

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Może warto wspomnieć, że Polakowi się nie udało, co zresztą było trochę do przewidzenia. Natomiast Serral zdominował swoich przeciwników.
  • avatar
   Damian Szymański
   1
   Nie w temacie, ale gwoli informacji bo warto o tym napisać. Skończyła się faza grupowa The International 9 w grze Dota2. Valve po raz kolejny pobiło rekord zebranej kasy, w zeszłym roku było to coś 25mln$ zaś już teraz zebrano 33 mln $. Warto dodać, że po raz kolejny jest to największa kwota nagród jaka pojawiła się w świecie e-sportu. Dla zwycięzcy przewidziano ponad 13mln $. Drugie miejsce ponad 4mln itp.
   Main ewent potrwa od 20 do 25 sierpnia. Mamy w turnieju polaka - Nishe (ex Kinguin) w drużynie Team Secret (jeden z faworytów do zwycięstwa), oraz w połowie polaka Miracla z Team Liquid.