Konsole do gier

Wii U: Nintendo Network i przecieki o wydajności

przeczytasz w 2 min.

Ma szanse na sukces?

Firma Nintendo, a także anonimowi informatorzy podali kilka kluczowych szczegółów na temat konsoli Wii U. Okazuje się, że dla użytkowników przygotowana została usługa Nintendo Network, a samo urządzenie ma być nawet dwa razy bardziej wydajne niż aktualnie będący na rynku Xbox. Na półkach sklepowych pojawić się powinna jeszcze w tym roku.

Nintendo Wii U to konsola nowej generacji. Ma być znacznie bardziej funkcjonalna i wydajna, co zapewnić ma firmie Nintendo równą walkę z gigantami tej branży, a więc firmami Sony oraz Microsoft.

Konsola Nintendo Wii U - kontroler

Nintendo Wii U to na pierwszy rzut oka kolejna zwykła konsola. Tym jednak, co wyróżniać ma to urządzenie na rynku jest kontroler. Poza fizycznymi przyciskami znajdziemy także dotykowy ekran o przekątnej 6,2". Element ten znacznie urozmaicać ma rozgrywkę oraz inne czynności, do których wykorzystywać będziemy konsolę – więcej na ten temat na filmiku poniżej.

Konsola Wii U to także wykrywanie ruchu – co oznacza, że Nintendo mocno idzie w ślady konkurencji, ale też jak zwykle robi to "po swojemu". Japoński koncern stawia na akcesoria. Łącząc poszczególne elementy zestawów, możemy czerpać więcej radości z zabawy. Co ważne, grając na Wii U korzystać można z kontrolerów ze starszych konsoli, a także z tytułów dostępnych na poprzednią generację.

Nintendo Wii U

Jeden z pracowników Nintendo, należący do ekipy produkującej gry na Wii U, który z jasnych powodów pozostaje anonimowy, poinformował, że konsola ta nie powinna być umniejszana na tle konkurencji, bowiem drzemie w niej ogromny potencjał. Wierząc jego słowom, nowy produkt japońskiej firmy gwarantować ma nawet dwukrotnie większą wydajność niż Xbox 360, zarówno pod względem grafiki, jak i przetwarzania.

Konsola Wii U - kontroler z panelem dotykowym

To jednak nie wszystko, czym Wii U chce sobie zdobyć sławę i uznanie. Oficjalne informacje głoszą bowiem, że w konsoli zastosowana zostanie usługa Nintendo Network. Opcja ta jest odpowiedzią na Xbox Live oraz PlayStation Network – służyć będzie zatem do komunikacji między użytkownikami, dostępu do cyfrowych treści, a także służyć jako platforma do zakupu gier. Dodatkowo, Wii U wspierać będzie technologię NFC.

Wii U - wsparcie dla starszych kontrolerów

Firma Nintendo poinformowała także, że planuje wprowadzić na rynek konsolę Wii U jeszcze w tym roku, prawdopodobnie pod jego koniec. Co do ceny, japoński koncern nie ujawnia jeszcze dokładnych informacji, ale najprawdopodobniej nie przekroczy ona 1000 złotych.
 

Więcej o Nintendo:

Źródło: Nintendo, reghardware, xbitlabs

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mac888
  7
  "Konsola Wii U to także wykrywanie ruchu – co oznacza, że Nintendo mocno idzie w ślady konkurencji..." - heh prawda jest trochę inna gdyż: pierwszym kontrolerem wykrywającym ruch było PS eye (potraktowane przez Sony jako ciekawy, acz nieważny dodatek), lecz to Nintendo "zmasakrowało" Sony i Microsoft swoją konsolą Wii (notabene - dużo słabszą od konsol konkurencji) - czemu się tak stało? A dlatego że konsola miała kontroler ruchu - więc stwierdzenie że Nintendo idzie w ślady konkurencji jest niezwykle błędne....
  • avatar
   pocio
   4
   "Poprzednie urządzenia japońskiego koncernu, choć miały dobre wyniki sprzedaży, nie cieszyły się bowiem najlepszą sławą, a tytuły dostępne na konsole pozostawiały wiele do życzenia." kto to pisał? o.O
   • avatar
    raffal81
    1
    No wlasnie WULFEN, skad ta pewnosc ;))) w koncu to konsola nowej generacji a dzisiaj uzyskac urzadzenie ktore bedzie 2x szybsze od xboxa 360 czy ps3 to chyba juz nie jest taki wielki problem, w koncu minelo juz pare ladnych lat, a technologia poszla sporo do przodu :)
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     "gwarantować ma nawet dwukrotnie większą wydajność niż Xbox 360"
     To jest jakaś kpina. To nawet nie wystarczy na 1080p z jakością xboxa.