Systemy operacyjne

500 milionów urządzeń z Windows 10

przeczytasz w 1 min.

Windows 10 jest zainstalowany na 1/4 komputerów. Łącznie najnowsze „Okienka” znajdują się na 500 mln urządzeń. To tylko częściowy sukces.

Gdy Microsoft prezentował swój najnowszy system operacyjny, zapowiadał, że w ciągu 2-3 lat będzie on zainstalowany na miliardzie urządzeń. Termin zbliża się nieubłaganie, a tymczasem na liczniku Windows 10 znajduje się dopiero liczba 500 000 000.

Windows 10 na 500 mln urządzeń

Dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella, ujawnił, że system Windows 10 jest obecnie zainstalowany na 500 milionach urządzeń, z których użytkownicy na całym świecie korzystają przynajmniej raz w miesiącu. Wliczają się w to komputery stacjonarnelaptopy, tablety i hybrydy, konsole Xbox One, gogle HoloLens oraz smartfony z serii Lumia.

Długa droga do miliarda

Wynik na poziomie pół miliarda to skok o 100 milionów w ciągu nieco ponad pół roku – we wrześniu Microsoft informował bowiem o przekroczeniu granicy 400 milionów urządzeń. Wtedy też gigant postanowił zmienić założenia swojego planu i na uzyskanie magicznego miliarda daje sobie teraz czas nawet do 2020 roku. 

To brzmi już mniej imponująco, ale nie ma co ukrywać – łatwe chwile Microsoft ma już za sobą. Wszak minęły już czasy, kiedy aktualizacja do Windows 10 była zupełnie darmowa, a i wtedy nie udało się uzbierać odpowiedniej liczby chętnych.

Jak Microsoft zachęca do Windows 10?

Microsoft robi, co może, by zachęcić kolejnych ludzi do przejścia na Windows 10. Z jednej strony przypomina o zakończeniu wsparcia dla starszych systemów, z drugiej – stara się o to, by wprowadzać do „Dziesiątki” ciekawe funkcje. 

Potężny zastrzyk nowości otrzymaliśmy niedawno przy okazji Creators Update. Dostaliśmy też zapewnienie, że każdego roku Windows 10 będzie dwukrotnie poważnie aktualizowany. Do testowania nowych funkcji chętnych zresztą nie brakuje – według ostatnich informacji w programie Insider bierze udział już ponad 10 milionów użytkowników.

Źródło: Engadget, Microsoft, WCCFTech, inf. własna

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Przecież Windows 10 można nadal zaktualizować KOMPLETNIE ZA DARMO ze starego Windows 7, 8 lub 8.1! Microsoft widząc słabą migrację ze starszych systemów, postanowił pozostawić furtkę dla osób, które jeszcze nie zdecydowały się na przesiadkę na Windows 10.

  Oficjalna informacja na stronie Microsoftu:
  "Ogólnodostępna oferta bezpłatnego uaktualnienia do systemu Windows 10 jest ważna do 29 lipca (2016). Osoby, które używają technologii pomocniczych, będą mogły z niej skorzystać także po tym terminie..."

  PCLab robi jakieś głupie reklamy Microsoftowi, a użytkowników ma głęboko... Zamiast statystyk powinniście raz w tygodniu zamieszczać newsa z poniższym linkiem: https://www.microsoft.com/pl-pl/accessibility/windows10upgrade

  Jak ktoś będzie chciał, to sobie kliknie i zaktualizuje do 10-tki za FREE!

  Update 1 - Windows 10 w cenie 10 zł?

  Jeżeli budujecie nowy komputer, to kupcie oryginalny Windows 7 (za kilka złotych) i za darmo zaktualizujcie sobie do Windows 10 - przy pomocy linka, którego podałem.

  Update 2 - desperacja Microsoftu w Creators Update.

  Microsoft musi być naprawdę zdesperowany statystykami, ponieważ po pobraniu i przygotowaniu najnowszego instalatora z Windows 10 Creators Update, można go zainstalować np. na starych laptopach i wpisać klucz znajdujący się na naklejce od Windows 7/8/8.1 - instalator go przyjmie z radością. Po tej czynności będziecie posiadali aktywowanego Windows 10 :)

  Oficjalny obraz z Windows 10 Creators Update, można pobrać na tej stronie: http://windowsiso.net
  • avatar
   stach122
   -1
   Niech kurde coś zrobią z WS i tu nie chodzi o aplikacje bo one są okej ale o gry, niech się połączą ze steamem czy coś bo takich problemów nie miałem nigdy (FH3). Jeszcze mogę się przyczepić do przestarzałego interfejsu Teredo który też aby problemy robi jak już chciało się pograć online (gry w WS, FH3).
   A tak system mi się podoba, stabilny i szybki.
   • avatar
    mutissj
    -1
    500,000,000 milionów beta testerów Windows 10

    Serdecznie gratuluje
    • avatar
     Eryk333
     -1
     Warto jeszcze byc i mieć Windows7 Ultimte czy przesiadac się na win10?
     • avatar
      darioz
      -6
      Płacz dzieci siedzących na Windows 7 a w niektórych przypadkach nawet na Windows XP czas zacząć!