Systemy operacyjne

Windows 10 - kolejna duża aktualizacja znów bez najważniejszej nowości

przeczytasz w 1 min.

Jesienią zgodnie z rozpiską światło dzienne ujrzy aktualizacja Redstone 5. System Windows 10 miał w jej ramach zostać wzbogacony o funkcję Sets (czyli karty), ale wygląda na to, że trzeba będzie poczekać nieco dłużej. To nie pierwsza taka sytuacja.

Niemała część użytkowników czeka, aż pojawią się karty w Windows 10. Wiele wskazywało na to, że zadebiutują one już w najbliższej, jesiennej aktualizacji. Okazuje się jednak, że będzie trzeba poczekać nieco dłużej.

Funkcja Sets ma sprawić, że korzystanie z wielu otwartych okien w systemie Windows 10 będzie tak samo wygodne jak z kart w przeglądarce internetowej. Jej publiczne testy na dobre ruszyły w marcu, ale w ostatniej kompilacji jej zabrakło. Serwis The Verge informuje, że najpewniej należy to rozumieć jako opóźnienie jej debiutu do kolejnej aktualizacji, która pojawi się na początku wiosny 2019 roku.

Nie pierwszy raz Microsoft opóźnia premierę wyczekiwanej funkcji. Podobnie było z Osią czasu (Timeline), a jeszcze wcześniej ze społecznościowym narzędziem People. Powód jest oczywiście zawsze ten sam, a więc chęć dopracowania nowego rozwiązania przed udostępnieniem go szerszej grupie użytkowników. Najwięcej problemów sprawiają podobno: warstwa wizualna oraz integracja z MS Office i Edge.

Czego w takim razie można spodziewać się po nadchodzącej jesiennej aktualizacji (Redstone 5)? Konkretów jest na razie jak na lekarstwo, ale mówi się głównie o ulepszeniach dla graczy i użytkowników pragnących efektywnej współpracy komputera ze smartfonem oraz z zakresu Windows Mixed Reality i Fluent Design.

Źródło: The Verge, TechRadar+

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Makkk
  4
  Lubię nowości, ale jakoś nie przekonują mnie te zakładki. Całe życie pracowałem z okienkami i przełączałem się między nimi klikając na odpowiednie ikony na pasku zadań, który mam zawsze na dole.
  Poza tym na bank chcą tym wymusić korzystanie z Edge'a, bo wątpię, żeby funkcja była kompatybilna z przeglądarkami typu Opera.
  • avatar
   pwoznicki
   1
   "Czego w takim razie można spodziewać się po nadchodzącej jesiennej aktualizacji "
   MS już nas przyzwyczaił do dużej ilości błędów po większych aktualizacjach jak i błędów w tym co dotychczas działało dobrze.
   Niestety znowu MS pasek start znów nam poustawia po swojemu (oni wiedzą lepiej co nam potrzebne).
   • avatar
    AlexPL
    0
    Och jo. Znowu trzeba będzie ustawiać zabezpieczenia na wszystkich komputerach od początku.
    • avatar
     xxx.514
     0
     Miło by było, gdyby ktoś zdolny pewnego dnia powiedział "Dość!" i napisze jakiś skrypt lub całą paczkę do usuwania tych zbędnych wodotrysków z systemu. MSowy facebook/google+ ? Przerobienie interfejsu systemu na przeglądarkę internetową? Mieszanie w pasku startu? W ogóle instalacja tego dziwadła, jakim jest Edge? Nie wspominając już o regularnych problemach po aktualizacjach... Ja dziękuje, postoje; XP wciąż ma się świetnie.
     • avatar
      BariGT
      0
      Backupy porobione? :P
      • avatar
       Guczi04
       -1
       Nawet ładnie wygląda ten Windows. Prawie jak Win 95, tylko rozdzielczości trochę większe.
       • avatar
        gormar
        -1
        Jak to ma działać tylko z MS Office i Edge to mogą się nie wysilać.
        • avatar
         PITUCH1
         -1
         oddajcie kalkulator, mapy, sklep windows :P
         • avatar
          Konto usunięte
          -1
          "Niemała część użytkowników czeka, aż pojawią się karty w Windows 10."

          Na pewno, wszyscy marzą wręcz o kolejnym pasku zadań, bo tym w rzeczywistości jest to "cudo". Ale skoro są dwa panele sterowania to czemu nie dwa "taskbary"? ;)
          • avatar
           Konto usunięte
           -1
           "Niemała część użytkowników czeka, aż pojawią się karty w Windows 10."

           Na pewno, wszyscy marzą wręcz o kolejnym pasku zadań, bo tym w rzeczywistości jest to "cudo". Ale skoro są dwa panele sterowania to czemu nie dwa "taskbary"? ;)