Systemy operacyjne

Windows 10 build 10056 z kilkoma ciekawymi nowościami

przeczytasz w 1 min.

Nowa kompilacja przynosi zmiany takie, których nie trzeba długo szukać, ponieważ szybko rzucają się w oczy.

Windows 10 build 10056

Microsoft udostępnił nie tak dawno Windows 10 build 10049. Już teraz do sieci trafiają jednak informacje o kolejnej kompilacji nowego systemu i wygląda na to, że ta przyniesie więcej nowości.

Build 10056 przynosi zmiany takie, których nie trzeba długo szukać, ponieważ szybko rzucają się w oczy. Po pierwsze zmodyfikowano menu Start. Prócz nowych animacji i przeniesienia przycisku zasilania w najbardziej pożądane przez użytkowników miejsce pojawiła się możliwość zmiany jego rozmiary - zarówno w zakresie góra/dół, jak i prawo/lewo.

Nowe szaty zyskała Poczta, Kalendarz, a także MSN Weather - wszytko pod dyktandu płaskiego interfejsu. A skoro już o zmianach wizualnych mowa to nowej ikonki doczekał się Kosz i nie da się ukryć, że inspiracje czerpano z Windows 95.

Ciekawostką jest natomiast to, iż zdecydowano się na wprowadzenie Osiągnięć. Obecnie w ich okienku pojawiają się podziękowania dla korzystających z programu Windows Insider i jednocześnie testujących kolejne kompilacje systemu.

Cortana rozpoznawać ma natomiast muzykę po tym, co zarejestruje mikrofon, ale teraz funkcja ta jeszcze nie działa. Cała kompilacja jest zresztą mało stabilna, bo nie dość, że mowa o testowej wersji systemu to jeszcze takiej, do której dotarto nieoficjalnie.


Źródło: thurrott, winbeta

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  11
  Kiedyś człowiek kombinował żeby te ikonki były wypukłe, cienie itp a teraz .... windows zatoczył koło :) ale jeśli będzie personalizacja normalna to co to za problem, każdy ustawi jak bedzie chciał. Mi to tam lotto.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Mam pytanie, jak już ktoś zdecyduje się przenieść z win7 na 10 (darmowy upgrade przez pierwszy rok), to czy z automatu klucz będzie przypisany do win10? Mam na myśli format i instalacja nowego systemu np. po pierwszym roku od premiery 10.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Poprawili w tym buildzie dwie najbardziej irytujące rzeczy z 10049 - znaczy wieszający się system przy alt-tab i problemy w Spartanie z częścią polskich znaków?
    • avatar
     Logox
     1
     Z zapałem czekamy na premierę pełnej wersji. Zapewne jeszcze dużo się pozmienia.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Gdzie jest udostępniony ten build? Jedynie w module update W10?

      http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-download

      MS wciąż udostępnia ISO jedynie do wersji 10041.
      • avatar
       AndreoKomp
       0
       Własnym oczom nie wierzę, że w 2015 roku można stworzyć tak słabo wyglądający system operacyjne o.O. Strasznie to wygląda :/. Taki wygląd powinien być jedynie opcją do wyboru dla osób, którym to się podoba i osób którzy mają słabiutki sprzęt.
       • avatar
        Konto usunięte
        -5
        Po premierze szacuję oblężenie stron z icon packami oraz do zmiany wyglądu systemu z dla dzieci na do pracy
        • avatar
         Balrogos
         0
         A jak uruchomic animowany pulpit z pliku wmv >?
         • avatar
          Gameone
          0
          Ida do przodu
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Nie wiem po co tak czepiacie się wyglądu, skoro zawsze można go na 1000 sposobów zmienić prostą nakładką... Mnie w tym całym Windowsie 10 interesuje tylko i wyłącznie wydajność, która podobno miała znacznie wzrosnąć względem Windowsa 7, oraz DirectX12, który miał dawać ogrom nowych możliwści w grach, i jeśli tak będzie to przesiądę się na 10, a jeśli nie to zostanę przy 7. I żadnej sraki w komentarzach robić nie muszę :)