Systemy operacyjne

Windows 10 ma już grubo ponad 5% rynkowych udziałów

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że wszystko idzie po myśli przedstawicieli firmy Microsoft.

Windows 10

Wygląda na to, że wszystko idzie po myśli przedstawicieli firmy Microsoft. Chcieli oni aby Windows 10 bardzo szybko zyskiwał rynkowe udziały i właśnie tak się dzieje.

W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, iż przekroczona została bariera 75 milionów aktywacji nowej platformy. Jeszcze przed tymi informacjami po raz pierwszy poruszona została kwestia rynkowych udziałów Windows 10, które w połowie sierpnia wynosiły 4,29%. Jak wyglądają obecnie?

Z danych NetMarketshare wynika, iż Windows 10 może pochwalić się wynikiem 5,21%. Z „dziesiątki” korzysta już zatem więcej użytkowników niż łącznie z Windows 8 i Windows Vista. To akurat większego zaskoczenia nie stanowi, a kwestią czasu jest też przebicie popularności Windows 8.1.

Największe wyzwanie to jednak Windows 7, który nadal cieszy się pozycją absolutnego lidera tego typu zestawień. Jeśli Windows 10 utrzyma jednak obecne tempo pozyskiwania nowych użytkowników to za jakiś czas może zbliżyć się do najpopularniejszej platformy. Tym bardziej, że wiele osób wciąż zwleka z darmową aktualizacją, na którą mają czas do końcówki lipca przyszłego roku.

Windows 10 rynkowe udziały

Pamiętajcie, że wszystkie nasze publikacje związane z omawianym systemem, w tym także pierwsze porady dotyczące wybranych kwestii, znajdziecie w naszej strefie Windows 10.

Źródło: microsoft, neowin

Komentarze

39
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lightning
  8
  Te 5,21% udziałów to mimo wszystko niewiele jak na darmowy produkt (usługę).

  Wg mnie gdyby nie możliwość darmowej aktualizacji to absolutnym maksimum byłoby 3%.
  • avatar
   apuk666
   7
   Dalej siódemka, mogą sobie robić wała ale nie wszyscy są tacy sami.
   • avatar
    Kratos
    4
    Przecież windows 8 ma 13,95% udziału.
    • avatar
     Konto usunięte
     4
     Spoko. W nocy W10 robi ponad 20GB ruchu w sieci, wysyła sumy kontrolne plików razem z ich nazwami, historie przeglądania, zakładki, hasła. Dodatkowo jak zrobimy proxy system wysyła te dane po porcie 443. Powodzenia w korzystaniu z internetu z zablokowanym portem 443 :P
     • avatar
      Dragonik
      3
      Jeśli win 10 jest taki dobry to czemu MS chce poprzez DX12 zmusić mnie do przejścia na win 10, dobry produkt broni się sam a nie poprzez opcje tylko zarezerwowane dla niego.
      • avatar
       Detrioux
       0
       Ale nadal ma błędy :(
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Kolejny smart screen-owiec począwszy od "8"
        • avatar
         irondick
         0
         Win10 po aktualizacji martwa klawiatura i touchpad!!! Nie pomaga podłączenie zewnętrznych urządzeń, przywrócenie ustawień tylko powrót do fabrycznej instalacji!!! Gówno jakieś serwuje mikromiętki!
         • avatar
          Detrioux
          0
          Nie działa mi przycisk od wyloguj na awatarze w starcie oraz problem z uruchomieniem edge. Tak to wpożądku,.
          • avatar
           zajeBEASTY
           0
           Na Steamie windows 10 to juz 16,5%, przysrost mega. Spadek Windowsa 7 i Windowsa 8 duzy, 7 az o 9% - leci na łeb, na szyje. W takim tempie szybko 10 przebije pozostałe systemy.

           Wśród graczy oczywiście.
           • avatar
            InformatićPablo97
            0
            System jest super, w porównaniu do Windowsa 8, ale ta inwigilacja, odciążenie serwerów M$, brak możliwości wyłączenia aktualizacji.... Porażka.... I te błędy.... Gdy je poprawią, i naprawią to co denerwuje użytkowników, będzie to system Exclusive ^^